معاون وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي: محيط كسب و كار در دو سال اخير 30پله رشد كرد

به گزارش ايرنا احمد ميدري چهارشنبه در نشست شوراي اداري استان خوزستان در اهوازبا بيان اينكه بهبود فضاي كسب و كار سبب كاهش فقر و اداره سيستم اداري كشور با هزينه كمتر را در بر خواهد داشت افزود: وقتي كه فضاي كسب و كار بهبود نيابد بخش مهمي از اقتصاد كشور غيرشفاف و زيرزميني خواهد شد و پديده دست فروشي و شكاف طبقاتي در جامعه رشد مي يابد و درآمدهاي مالياتي دولت نيز رو به كاهش خواهد نهاد.
وي با اشاره به اينكه بهبود فضاي كسب و كار تا حد زيادي در تهران رخ داده و در استان هاي تغييرات صورت نگرفته و يا اندازه گيري نشده است بيان كرد: قرار است خوزستان به عنوان پايلوت ، شاخص هاي بهبود فضاي كسب و كار مورد سنجش و ارزيابي قرار گيرد.
ميدري با بيان اينكه بايد موانع بهبود فضاي كسب و كار را با حذف بوركراسي سخت و مجوزهاي غيرضروري از سر راه برداشت افزود: برخي كشورها همچون چين با بهبود فضاي كسب و كار به رشد اقتصادي قابل توجه دست يافت ولي كشورهاي اروپاي شرقي با اصلاح برخي ساختارهاي اقتصادي به سمت خصوصي سازي رفتند ولي با مشكلات زيادي رو به رو شده و به اهداف اقتصادي مورد نظر نرسيدند.
معاون وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي تصريح كرد: در كشورهايي كه فضاي كسب وكار بهبود نيابد بنگاههاي كوچك اقتصادي قادر به ادامه كار نيستند و رفته رفته رو به تعطيلي خواهند رفت و بيكاري نيز تشديد مي شود.
ميدري با بيان اينكه براي بهبود فضاي كسب و كار بايد نظام اداري كشور مورد بازنگري جدي قرار گيرد افزود: در كشوري همچون گرجستان به علت اينكه فضاي كسب و كار بهبود نيافته بيش از 60درصد اقتصاد آن در بخش غيررسمي است و پس اندازهاي مردم نيز به سمت سرمايه گذاري مولد هدايت نمي شود.
وي گفت: در دو سال اخير با اصلاح برخي ساختارها و ماليات ها ، شفاف سازي و روان كردن مجوزها ، شاخص هاي بهبود فضاي كسب وكار رو در كشور به رشد بوده ولي كافي نبوده است.
معاون وزير تعاون ، كار ورفاه اجتماعي در ادامه به سيلاب اخير در خوزستان كه سبب به بار آوردن خسارات زيادي به بخش هاي مختلف زيربنايي و زيرساختي شد اشاره كرد و افزود: با تلاش هاي صورت گرفته اين پديده تا حدود زيادي مديريت و از صدمات زيادتر پيشگيري به عمل آمده است.
ميدري تصريح كرد: نبايد به غلط تصور كرد كه براي پيشگيري از وقوع چنين سيلاب هايي بايد سدهاي جديدي در خوزستان و مناطق بالادست ساخته شود ، ساختن سدهاي بيشتر براي مهار سيلاب منطقي و علمي نيست.
6065

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي: محيط كسب و كار در دو سال اخير 30پله رشد كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11014) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا