روسيه انفجار انتحاري در كابل را محكوم كرد

به گزارش ايرنا، در اين بيانيه گفته شده است: اين اقدام ضدبشري تروريست ها را به شدت محكوم مي كنيم و اميدواريم دولت افغانستان تدابير لازم براي تامين موثر امنيت كابل و ساير مناطق اين كشور اتخاذ مي كند.
وزارت امورخارجه روسيه همچنين با ابراز تسليت و همدردي با نزديكان و بستگان قربانيان حمله تروريستي كابل و آرزوي شفا و بهبودي مجروحان اين حادثه بر حمايت روسيه از افغانستان در مقابله و مبارزه با گروه هاي تروريستي در اين كشور تاكيد كرده است.
ساعت 9صبح روز سه شنبه انفجاري بي سابقه در مقابل رياست اداره «دهم» امنيت ملي افغانستان واقع درمحدوده«پل محمودخان» و نزديك وزارت دفاع اين كشور در كابل، پايتخت افغانستان را لرزاند.
مهاجمان با استفاده از يك خودروي باربري مملو از مواد منفجره، اين ساختمان را هدف قرار داده و سپس وارد ساختمان شده و با نيروهاي مستقر در اين ساختمان كه مسئوليت محافظت از مقام هاي برجسته را برعهده داشتند، درگير شدند.
صديق صديقي سخنگوي وزارت كشور افغانستان آمار تلفات اين حمله انتحاري را 64 كشته و 347 زخمي اعلام كرد و افزود، شواهد نشان مي دهد كه اين عمليات قوي در خارج از مرزهاي افغانستان طراحي شده است.
اروپام*391**1565

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روسيه انفجار انتحاري در كابل را محكوم كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11038) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا