نوبخت: دولت از طرح هاي تاثيرگذار فرهنگي حمايت مي كند

به گزارش ايرنا «محمد باقر نوبخت» چهارشنبه شب در حاشيه آئين ياد روز سعدي در شيراز به خبرنگاران گفت: در استان فارس كه مهد تمدن و زادگاه مفاخر بزرگ ادبي ايران اسلامي است از هر پروژه اي كه به اعتلاي فرهنگ ايراني و اسلامي كمك كند مورد حمايت جدي قرار خواهد گرفت .
وي بر اختصاص اعتبارات ويژه به استان فارس بمنظور تكميل طرح هاي فرهنگي در دست اجرا در اين استان تاكيد كرد و قول مساعد داد كه زيربناهاي فرهنگي فارس به ويژه شهر شيراز شهر حافظ و سعدي و سومين حرم اهل بيت (ع) تقويت شود.
نوبخت اين را هم اضافه كرد كه استاندار به عنوان نماينده عالي دولت در استان و من به عنوان نماينده دولت به مردم متمدن و فرهنگ دوست فارس و شيراز قول مي دهيم كه آنچه براي اعتلاي اين فرهنگ در استان فارس و شهر شيراز نياز است را محقق نمائيم .
* توجه به انديشه هاي ژرف بزرگان رهگشاست
معاون رئيس جمهوري همچنين با اشاره به همزماني دو رويداد بزرگ در تاريخ ايراني و اسلامي كه مقارن شده با ياد روز سعدي و ميلاد مبارك امام علي(ع) افزود: بدون شك اين مناسبت ها فرصت مغتنمي است كه به انديشه هاي ژرف اين بزرگان كه راهگشا مي باشد نيز توجه عميق تري داشته باشيم.
نوبخت اظهار داشت : امام علي(ع) با جا گذاشتن نهج البلاغه درس انسانيت را به ما آموخت و شاعران بلند آوازه اي چون سعدي و حافظ هم با آثار گرانبهاي خود راه بهتر زيستن و زندگي كردن در كنار يكديگر را به جامعه بشري ارزاني داشتند .
وي ادامه داد: بنابراين در برهه كنوني بيش از هر زمان ديگر براي رجوع به فرهنگ ايراني و اسلامي نيازمند اسوه هايي هستيم تا از آثار آنها براي اعتلاي زندگي استفاده كنيم.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور در پايان تصريح كرد: تلفيق فرهنگ ايراني اسلامي نشانگر چهره اي از مباحث فرهنگي اين سرزمين است كه در اين راستا استفاده از آموزه هاي بزرگان فرهنگي و ديني مي تواند تاثير فراواني بر زندگي ما داشته باشد.
معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي روز چهارشنبه يكم ارديبهشت براي شركت در آئين ياد روز سعدي شيرازي به شهر شيراز سفر كرده بود.
شبس*5054*1613

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نوبخت: دولت از طرح هاي تاثيرگذار فرهنگي حمايت مي كند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11039) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا