400مجوز غيرضروري براي تسهيل سرمايه گذاري در كشور حذف شد

به گزارش ايرنا «شاپور محمدي» روز چهارشنبه در نشست شوراي اداري خوزستان در سرسراي اداري شهيد هاشمي استانداري افزود: براي انجام كار اقتصادي اعم از سرمايه گذاري داخلي و خارجي يك هزار و 800مجوز ملي و 200مجوز استاني داريم كه در اين راستا توانستيم 400مجوز را بدون اينكه اختلالي در روند كارها ايجاد شود حذف كنيم.
وي با اشاره به اينكه براي دريافت برخي مجوزهاي قانوني 1.5سال زمان نياز بود، افزود: بايد فرايند صدور مجوز را كه برخي خارج از توان و محدوده قانوني دولت است را ساده تر و كوتاه تر شود تا رغبت براي كار اقتصادي و توليد بيشتر افزايش يابد.
معاون وزير اقتصاد و امور دارايي با بيان اينكه شاخص هاي بهبود فضاي كسب و كار توسط بانك جهاني انجام مي شود، افزود: در سال 2016در برخي از بخش هاي اقتصادي كشور همچون شهرداري ها رتبه ايران از 98 به 64 افزايش يافت و اميد است در آينده نيز رتبه بهبود فضاي كسب و كار در كشور ارتقا يابد.
محمدي با بيان اينكه امكان بهبود فضاي كسب و كار در استان ها با تعامل و تفاهم نامه بين دستگاههاي مختلف اجرايي و قضايي شدني است، افزود: پنجره واحد خدمات شهري براي صدور مجوز ساخت و ساز روند صدور مجوز در كشور را شتاب بخشيده است.
وي اصلاح برخي قوانين و تعريف ساز وكارهايي براي شتاب بخشيدن به صدور مجوزها و بهبود فضاي كسب و كار را در كشور ضروري خواند و بيان كرد: در اين راستا با اصلاح و اجراي طرح جامع مالياتي جلوي بسياري از تخلفات مالي گرفته شده است.
معاون وزير اقتصاد و امور دارايي با بيان اينكه سرمايه گذاري خارجي در شرايط پسابرجام در اولويت قرار گرفته است، افزود: سرمايه گذار خارجي بايد احساس كند كه در يك فرايند ساده مي تواند در ايران سرمايه گذاري كند و اين وظيفه ماست كه بستر قانوني كار را براي آن فراهم كنيم.
محمدي افزود: البته دولت به تنهايي نمي تواند شاخص هاي بهبود فضاي كسب و كار را بهبود بخشد چون برخي اختيارات در حوزه قضايي و انتظامي تعريف شده است.
وي نقش اتاق هاي بازرگاني در استان ها را براي صدور مجوز سرمايه گذاري و تجارت را حائز اهميت دانست و افزود: اتاق هاي بازرگاني اختيارات زيادي در صدور مجوزهاي قانوني دارند.
6065*شبس*1613

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «400مجوز غيرضروري براي تسهيل سرمايه گذاري در كشور حذف شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11042) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا