عزاداري و دسته روي قائمشهري ها در سوگ مهرداد اولادي

براساس يك رسم ديرينه در استان مازندران ، پس از مرگ هر جوان دوستان و بستگان وي در قالب دسته هاي عزاداري به منزل او مي روند و با مرثيه خواني و سينه زني ، با خانواده مرحوم اعلام همدردي مي كنند.
مرگ مهرداد اولادي كه جامعه ورزشي مازندران و هواداران وي را دچار شوك كرده و در غم و اندوه سنگين فرو برده است ، باعث تشكيل دسته هاي مختلف عزاداري به صورت خودجوش توسط شهروندان و ورزشكاران در قائمشهر شد و هر دسته اي نيز به نوبت با حضور در منزل پدري اين فوتباليست ، با خانواده وي همدردي كردند.
دسته هاي عزادار با در دست داشتن بنر و پلاكاردهايي كه در آنها ويژگي هاي اخلاقي اولادي توصيف شده بود و همچنين روي دست گرفتن تصاوير اين ورزشكار بويژه هنگام حضور در ميادين ورزشي ، مسير خيابان هاي مختلف قائمشهر را تا منزل پدري اولادي عزاداري كردند.
شركت كنندگان در اين دسته هاي عزاداري با پوشيدن لباس مشكي و با مداحي و سينه زني ، هنگام طي مسير شعار ' خداحافظ مهرداد با تعصب ' هم سر مي دادند.
دسته هاي عزاداري پس از حضور در منزل پدري مهرداد در كوچه هشتم شاهد شهر قائمشهر ، مرثيه سرايي و سينه زني كردند.
همچنين عده اي از چهره هاي شاخص ورزشي نيز از صبح روز چهارشنبه تا نيمه هاي امشب در منزل پدري مهرداد اولادي حضور يافتند و مصيبت وارده را به خانواده داغدار اين ورزشكار تسليت گفتند.
آئين تشييع پيكر مهرداد اولادي قرار است ساعت8 و 30 دقيقه پنجشنبه از استاديوم وطني قائمشهر آغاز شده و تا ميدان طالقاني اين شهر ادامه يابد.
پيكر اين فوتباليست مشهور پس از آن به روستاي قاديكلاي بزرگ منتقل مي شود تا در آرامستان آستانه سر محله دارخيل اين روستا به خاك سپرده شود.
مهرداد اولادي بازيكن تيم هاي فوتبال استقلال، پرسپوليس و ملوان بندر انزلي روز سه شنبه بر اثر ايست قلبي دارفاني را وداع گفت .
2096/1654**1565

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عزاداري و دسته روي قائمشهري ها در سوگ مهرداد اولادي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11043) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا