سیاست های دستوری مخل اقتصاد کشور

یک کارشناس اقتصادی بیان کرد: سیاست های دستوری هیچگاه موفق نبوده اند و باید بدون توسل به اجبار برای مشکلات اقتصادی برنامه ریزی کرد.

احمدرضا سرحدي کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص اقدامات نظارتی بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی باید به دنبال راه حل دیگری برای نظارت بهتر و دقیقتر بر عملکرد بانکها باشد چراکه سالهاست که سیاست های دستوری منسوخ شده است.

وی  همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه رابطه بین بازار عرضه و تقاضا در تمام دنیا به اثبات رسیده بنابراین سیاستها و اقتصادهای دستوری هیچگاه موفق نبوده اند و لازم است تا بدون توسل به اجبار برای مشکلات اقتصادی برنامه ریزی کرد.

سرحدی افزود: برای رسیدن به یک هدف باید آن موضوع منطق علمی و اقتصادی داشته باشد و مورد پذیرش اجتماع هم باشد در غیر اینصورت باعث می شود تا راه حل های موجود برای رسیدن به آن هدف از بین رفته و راههای انحرافی خودنمایی کنند که ممکن است موجب بیراهه رفتن شود.

این کارشناس اقتصادی در پایان تأکید کرد: سیاستهای بانک مرکزی هم به دلیل عدم تطابق با قانون عرضه و تقاضا و بازار تا بحال موفق نبوده و همین امر موجب شده تا حتی با توسل به دستورالعمل و نظارت بیشتر نیز نتواند نظارت دقیقی بر عملکرد بانکها داشته باشد.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاست های دستوری مخل اقتصاد کشور» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11049) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران