خبير: مرحله دوم انتخابات مجلس به لحاظ اجرايي و نظارتي تفاوتي با مرحله اول ندارد

به گزارش ايرنا فرج الله خبير چهارشنبه در نشست شوراي اداري استان در سرسراي اجتماعات شهيد هاشمي استانداري با بيان اينكه همه شرايط براي برگزاري انتخابات مرحله دوم مجلس شوراي اسلامي در استان فراهم است افزود: در اين مرحله هشت نماينده از شش حوزه انتخابيه اصلي استان به مجلس شوراي اسلامي راه مي يابند.
وي با اشاره به اينكه 10نماينده از خوزستان در مرحله اول انتخابات به مجلس شوراي اسلامي راه يافتند افزود: خوشبختانه ميزان تخلفات انتخاباتي در مرحله اول انتخابات بسيار ناچيز بود.
معاون سياسي اجتماعي استاندار خوزستان بار ديگر به استفاده از امكانات دولتي براي له يا عليه نامزدهاي انتخاباتي هشدار داد و افزود: كاركنان دولت در ساعات كار اداري حق ندارند براي كانديداي خاصي تبليغ كنند چون بر اساس نص قانون ، خلاف و جرم است.
خبير گفت: در مرحله دوم 16نامزد در شش حوزه انتخابيه اهواز ، بهبهان ، ماهشهر ، آبادان ، ايذه و باغملك و مسجدسليمان به رقابت مي پردازند و تبليعات رسمي نامزدها هم از دوم تا هشتم ارديبهشت ماه به مدت يك هفته انجام مي شود.
وي گفت: تنها تفاوت انتخابات مرحله دوم با اول آن است كه شركت كنندگان بايد در حوزه انتخابيه اي كه در مرحله اول شركت كرده اند حضور يابند و راي بدهند ولي راي اولي ها و كساني كه هر دليل در انتخابات شركت نكرده اند به دلخواه مي توانند در هر حوزه اي راي خود را صندوق ها بريزند.
همه راي اولي هاي متولد دهم ارديبهشت ماه 1377يعني 18سال تمام مي توانند در انتخابات مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي كه در دهم ارديبهشت ماه 1395برگزار مي شود شركت كنند.
استان خوزستان 18كرسي نمايندگي در مجلس شوراي اسلامي دارد.
6065

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خبير: مرحله دوم انتخابات مجلس به لحاظ اجرايي و نظارتي تفاوتي با مرحله اول ندارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11070) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا