سنگاپور وايران برسر همكاري هاي مشترك در جهت مبارزه با موادمخدر به توافق رسيدند

به گزارش ايرنا؛ رحماني فضلي روز چهارشنبه در حاشيه برگزاري نشست ويژه مجمع عمومي سازمان ملل تحت عنوان مبارزه با مواد مخدر با شان موگام وزير كشور سنگاپور ديدار كرد.
دراين ديدار طرفين درراستاي ديدگاهها و سياست هاي راهبردي مشترك ميان دوكشور توافق كردند تا زمينه همكاري مشترك ميان ايران و سنگاپور در عرصه هاي مختلف مبارزه با اين مواد فراهم شود.
دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشورمان در اين ديدار، ضمن اشاره به دستاورد هاي ايران در زمينه كشف انبوه مواد مخدر و درمان معتادان، إظهار داشت' جمهوري اسلامي ايران با كشف و ضبط حدودا (٤٠ ) درصد از مواد افيوني جهان، در رتبه نخست كشورهاي موفق دنيا در اين زمينه قرار دارد.
وي افزود كه علاوه بر اين جمهوري اسلامي ايران با ايجاد و راه اندازي چند هزار مركز درمان و كاهش اسيب توانسته است درصد قابل توجهي از معتادان را تحت پوشش برنامه هاي درماني و كاهش آسيب قرار دهد.
به گفته وزير كشور ايران با توجه به ماهيت اين پديده، بايستي ضمن حفظ و تقويت برنامه هاي مؤثر مقابله اي و درماني، اولويت فعاليت ها و تمركز ظرفيت هاي موجود، بر طراحي و اجراي برنامه هاي موفق پيشگيري از اعتياد، با هدف ممانعت از گرايش افراد سالم جامعه به مصرف موادمخدر معطوف شود.
'شان موگام ' وزير كشور سنگاپور نيز ضمن اشاره به اين نكته كه كشورش از حيث حاكميت قانون و ارائه خدمات بهداشتي در رديف كشورهاي موفق جهان قرار دارد، گفت كه سنگاپور نيز همچون جمهوري اسلامي ايران با طرح قانوني كردن مصرف مواد مخدر مخالف است .
وي افزود كه راهبرد مبارزه با مواد مخدر در سنگاپور، بر دو حوزه اصلي مبارزه با قاچاق مواد مخدر و كمك معتادان و حمايت هاي مالي از انان (بويژه جوانان معتاد)، براي ترك اعتياد متمركز است.
در پايان اين نشست، وزراي دو كشور ضمن تاكيد بر ضرورت شناسايي و رديابي منابع مالي قاچاقچيان و مقابله همه جانبه با پولشوئي، توافق نمودند تا كميته مشترك كارشناسي دو كشور، به منظور بررسي زمينه همكاري هاي دو جانبه و تدوين يادداشت تفاهم مورد نظر تشكيل گردد.
اروپام-4-541**1565

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سنگاپور وايران برسر همكاري هاي مشترك در جهت مبارزه با موادمخدر به توافق رسيدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11115) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا