ضعف در صنعت بسته بندی به ضرر صادرات

کارشناسان معتقدند که ضعف در صنعت بسته بندی کشور موجب شده تا عمده صادراتمان به دیگر کشورها به صورت خام انجام شود.

محمدحسین خاتمی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه توسعه صنعت بسته بندی منجربه توسعه صادرات می شود، افزود: اولین اقدام در جلب نظر مصرف کننده نوع بسته بندی و برند آن محصول است.

وی ادامه داد: ضعف در صنعت بسته بندی کشور موجب شده تا عمده صادراتمان به دیگر کشورها به صورت خام انجام شود.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد:دیگر کشورها از صادرات فله محصولات داخلی ما نهایت استفاده را برده و آنها را در بسته بندی با نام خود صادر می کنند و ارزش افزوده این محصولات را از آن خود می کنند.

این کارشناس اقتصادی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه کشورمان از نظر بسته بندی محصول،دچار عقب ماندگی شدید است و انتقال دانش و تکنولوژی روز می تواند تاحدی این ضعف را بهبود بخشد.

***جایگاه صنعت بسته بندی فراموش شده است

در ادامه سیدحسین افتخاریان کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه در بسته بندی محصول باید به طراحی درونی و بیرونی توجه ویژه ای داشت، گفت: تولیدکننده داخلی آشنایی زیادی درخصوص صنعت بسته بندی ندارند.

وی در ادامه عنوان کرد: صنعت بسته بندی به دلیل بالا بردن قیمت محصول کمتر مورد توجه تولیدکنندگان قرار می گیرد که این امر حمایت دولت را می طلبد.

***بسته بندی مرغوب نیازمند سرمایه گذاری است

فرشید سیم بر از دیگر کارشناسان اقتصادی نیز دراین باره گفت: بسته بندی عامل رقابت محصولات مختلف محسوب می شود بطوریکه گسترش و ارزآوری بیشتر در صادرات با این امر گره خورده است.

وی بابیان اینکه صنعت بسته بندی در کشور نیازمند یک برنامه ریزی درست و منطقی است، افزود: صنعت بسته بندی نیاز به سرمایه گذاری و تکنولوژی مطلوب نیز دارد به همین منظور باید زمینه این سرمایه گذاری چه برای سرمایه گذار داخلی و چه خارجی فراهم شود.

انتهای پیام/
 

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضعف در صنعت بسته بندی به ضرر صادرات» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11153) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران