شوخی هم حدی دارد

شوخ طبعی یکی از راه های جذب افراد است ولی باید توجه داشت که در موقعیت مناسب و با رعایت حدود استفاده شود.

مجتبی کاشانی روان شناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: شوخی و داشتن روحیه با نشاط در زندگی مهم است و می توان با این روحیه شاد روزهای خوشی را در کنار همسر خود تجربه کرد ولی گاهی شوخی های نامربوط با همسرتان موجب می شود تا آرامش زندگی تان تحت تأثیر قرار گیرد و منجر به تخریب روابط صمیمانه شود.

وی در ادامه گفت: از مهم ترین شوخی هایی که باید از گفتن آن پرهیز کرد شوخی در مورد خانواده همسر است که دور از شأن آن ها و بی ادبی محسوب می شود همچنین مسخره کردن همسر خصوصأ در میان جمع دیگران بدترین کار ممکن است. 

کاشانی افزود: شوخی های توهینی که در آن فرد بر حسب عادت از واژه های زشت و ناسزا استفاده می کند همچنین شوخی های فیزیکی و بدنی که معمولا آقایان آن را با دوستان خود انجام می دهند را هرگز نباید با همسر خود اجرا کنند. 

این روان شناس در پایان گفت: از دیگر شوخی هایی که می  تواند موجب رنجش همسر شود جملات و عباراتی همچون زن دوم خواهم گرفت، دیگر دوستت ندارم و یا به شخص دیگری علاقه مندم، نابغه، دانشمند، آی کیو و یا مسخره کردن قد و هیکل یا لهجه است. 

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شوخی هم حدی دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11158) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران