پرحرفی سرمنشاء مشکلات می شود

زبان مهم‌ترین کلید دانش، فرهنگ، عقیده و اخلاق است و اصلاح آن سرچشمه همه اصلاحات فردی و اجتماعی و انحراف آن سبب انواع انحرافات خواهد بود.

مجید ابهری رفتار شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان وخانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: گفت و گو یکی از اساسی ترین نیازهای انسان برای برقراری ارتباط با دیگران است ، اما پرحرفی گاهی سرمنشاء مشکلات و تبدیل به معضل می‌شود که باید با برخورد علمی و صحیح آن را برطرف کرد.

وی با اشاره به حرف زدن برای جلب توجه، افزود: شاید بتوان ریشه روانی زیاد حرف زدن را در این نکته دانست که ما انسان ها دوست داریم مورد توجه و محبت دیگران قرار بگیریم و برای اینکه اطلاعات کافی از دیگران کسب کنیم دست به کارهایی از قبیل پرحرفی می زنیم. 

ابهری  در پایان گفت: گفت و گو و زبان بزرگترین وسیله انسان برای رشد و برقراری روابط با دیگران است ولی در عین حال آفات نیز دارد برای پرهیز از آفات زبان بهترین روش خودداری از پرگویی و ترک گفتارهای پوچ است.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرحرفی سرمنشاء مشکلات می شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11180) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران