تجمع‌ فعالان مدنی برای اجرای عدالت در پرونده ستایش قریشی + تصاویر

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، ده‌ها تن از فعالان جامعه مدنی افغانستان امروز در برابر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات گردهم آمدند و از دولت جمهوری اسلامی ایران خواستند تا به پرونده قتل ستایش قریشی به صورت جدی و عادلانه رسیدگی شود.

بر اساس گزارش بخش فارسی وب سایت "بی بی سی" تجمع‌کنندگان خواهان محاکمه فوری عامل قتل ستایش شدند.

گزارشگر بی‌بی‌سی در هرات می‌گوید فراخوان برای شرکت در این تجمع از سوی شورای اجتماعی جوانان اعلام شده بود و شماری زن هم در این تجمع دیده می‌شدند.

بر پایه این گزارش،  آنها همچنین از دولت ایران خواسته اند که مانع "ترویج رفتار خشن و نگاه تحقیرآمیز" نسبت به مهاجران افغان در ایران شود.

این گردهمایی که تحت تدابیر امنیتی برگزار شد، باعث مسدود شدن خیابان اصلی هرات نیز شد.

بی بی سی افزود: شرکت کنندگان این تجمع که عکس‌های ستایش قریشی را در دست داشتند، در نامه‌ای از دولت ایران خواستند تا به هدف تسکین روحی خانواده ستایش، اقدامات لازم انجام دهد.

تجمع در هرات

تجمع در هرات

تجمع در هرات

تجمع در هرات

تجمع در هرات

تجمع در هرات

104


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجمع‌ فعالان مدنی برای اجرای عدالت در پرونده ستایش قریشی + تصاویر» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11195) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز