تست فاز سوم برد موشک های ایرانی

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فری بیکن (Free-Beacon) در گزارشی به ادعای تازه پنتاگون مبنی بر پی بردن آن ها به نشانه هایی تازه از تلاش ایران برای ساخت موشک های برد بلند پرداخت.

فری بیکن در این گزارش  نوشت : شلیک موشک فضاپیمای سیمرغ در روز سه شنبه که زیر ذره بین ایالات متحده بوده است؛ بنا به اطلاعات دریافتی سازمان سیا ناموفق بوده و در مدار قرار نگرفته است.

در ادامه این گزارش سازمان اطلاعاتی آمریکا مدعی آن  شده است که این عملیات یا ناموفق بوده و یا برای آزمایش فاز سوم برد این موشک ها انجام گرفته است. بنا به اظهارات سازمان سیا، این تمام اطلاعات به دست آمده تا به اینجای کار بوده است.

در همین راستا نیز جان کربی "سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا" نیز گفت : «من به شخصه نمیتوانم صحت این موضوع را تایید کنم. بدیهی است که ما به دقت این اقدام را زیر نظر خواهیم گرفت.»


 
او در ادامه افزود : «قطعا اگر چنین چیزی اثبات شود، نگرانی ما را نیز به دنبال خواهد داشت. و همانطور که قبل از این نیز یادآور شده بودیم به قطعنامه های شورای امنیت متوسل خواهیم شد.»


این وبگاه آمریکایی به نقل از سرویس های اطلاعاتی آمریکا نیز نوشت : در خلال مذاکرات هسته ای ایران با قدرت های جهانی؛ سرویس های جاسوسی دریافتند که دو محموله بزرگ حامل موتور های موشک از سوی کره شمالی از طریق کشتی به ایران وارد شده است.

507

فری بیکن نوشت : پی بردن پنتاگون به نشانه هایی تازه از تلاش ایران برای ساخت موشک های برد بلند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تست فاز سوم برد موشک های ایرانی» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11198) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز