اندونزي به دنبال افزايش 10 هزار نفري سهميه حج امسال است

به گزارش ايرنا 'لقمان حكيم سيف الدين' وزير امور مذهبي اندونزي طي سخناني در استان 'كاليمانتان جنوبي' گفت كه سهم حج امسال اندونزي در مقايسه با سال گذشته تغيير نكرده است و از اينرو ما در تلاشيم سهميه امسال حج را 10 هزار نفر افزايش دهيم.
وي افزود در صورتي كه به اين هدف دست يابيم، تعداد سهميه جديد به صورت حرفه اي توزيع مي شود.
خبرگزاري رسمي اندونزي (آنتارا) به نقل ازاين مقام مذهبي اندونزي اعلام كرد كه مسلمانان اندونزي علاقه شديدي براي انجام مناسك حج دارند، اما بايد دهها سال در انتظار بمانند.
'لقمان حكيم سيف الدين' افزود: ما با اين افراد همدل هستيم و آنها را درك مي كنيم. اما در حالي كه دولت تلاش خود را براي افزايش سهميه حج امسال بكار مي گيرد، آنها بايد صبور باشند.
سهميه فعلي اندونزي براي انجام مناسك حج 168 هزار و 800 نفر است.
مجلس اندونزي نيز اخيرا پس از كشته شدن هزاران زائر خانه خدا در مناسك حج گذشته در منا از دولت اين كشور خواسته بود خدمات خود را براي زائران حج به ويژه سالمندان كه در معرض خطرات بيشتري قرار دارند، افزايش دهد.
در فاجعه منا در روز دوم مهر ماه سال گذشته حدود دو هزار و 500 زائر جان خود را از دست دادند كه 129 اندونزيايي نيز در بين آنها ديده مي شدند.
دولت اندونزي طي دو سال گذشته مذاكراتي با دولت عربستان براي افزايش سهميه حج انجام داده اما نتيجه اي به همراه نداشته است.
در استان كاليمانتان جنوبي اندونزي كه حدود چهار ميليون جمعيت دارد و بيش از 96 درصد جمعيت آن را مسلمانان تشكيل مي دهند، در مجموع 86 هزار و 749 نفر با پرداخت پول در انتظار اعزام به حج هستند كه سهم آنها در سال جاري سه هزار و 50 نفر است.
بر اساس آمار ارائه شده، ميانگين سال هايي كه مسلمانان اين استان اندونزي بايد منتظر بمانند تا به سفر زيارتي حج اعزام شوند 28 سال است.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اندونزي به دنبال افزايش 10 هزار نفري سهميه حج امسال است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11202) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا