چهار هزار دزفولي معتكف شدند

عبدالكريم بيدخ روز پنجشنبه به ايرنا افزود:آيين معنوي اعتكاب در 46 مسجد شهر و روستاي دزفول آغاز شده كه از اين تعداد 27 مسجد در سطح شهر و 19 مسجد در شهرهاي اقماري و روستاها مي باشند .
وي افزود:23 مسجد ويژه برادران ،18 مسجد ويژه خواهران و پنج مسجد براي خواهران و برادران مشترك است .
كارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان دزفول اظهار داشت:دو هزارو 112 نفر از شركت كنندگان در آيين اعتكاف زن و يك هزار و 920 مرد مي باشند.
وي افزود:براي برگزاري هرچه بهتر اين آيين معنوي و استفاده از اين فضاي فرهنگي هشت روحاني از قم به دزفول اعزام شده تا برنامه هاي در شان اين آيين و ميلاد حضرت علي (ع) و شهادت حضرت زينب (س) برگزار كنند.
وي با اشاره به نظارت بهداشت بر وضعيت بهداشتي مساجد در اين ايام گفت:دستگاههاي اجرايي خدمات رسان از جمله اداره برق،گاز،آب ،آتش نشان ، فوريت پزشكي و مخابرات براي خدمات رساني به معتكفان خدمت رساني مي كنند.
سال گذشته سه هزار و 800 نفر در آيين معنوي اعتكاف در دزفول حضور داشتند.
اعمال اعتكاف در ايام البيض و در روزهاي 13 ، 14 و 15 ماه مبارك رجب المرجب برگزارشده و مومنان به راز و نياز با خداي خود مي پردازند.
7278/6068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهار هزار دزفولي معتكف شدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11214) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا