تولیت آستان قدس رضوی: امروز راهبرد دشمنان، تفرقه در جهان اسلام است

وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در كربلا با بیان اینكه وحدت كلمه باید محور راهبردی امت اسلامی باشد، افزود: راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران، ایجاد وحدت و یكپارچگی میان امت اسلامی است.
وی اضافه كرد كه در قرآن بر محبت اهل بیت (ع) تصریح شده است و هیچ فرقه ای نمی تواند آن را نادیده بگیرد و از همین رو، باید محور اصلی امت اسلامی باشد و هركس كه مسلمان و قرآن را پذیرفته باشد، نمی تواند منكر آن شود.
رئیسی یكی از جلوه های وحدت در امت اسلامی را وجود ارتباطات منسجم و قوی و صمیمی میان مسلمانان دانست و گفت كه به تبع آن، ارتباطات عتبات چه در سطوح مسئولان و چه زائران و مجاوران با یكدیگر باید بر همین مبنا باشد.
تولیت آستان قدس رضوی، جلوه همكاری و تعامل در امت اسلامی را دارای سه محور كانونی شامل ، كانون های عبادی ، اهل بیت (ع) و نیز كانون های ضدیت با استكبار جهانی و نظام های استكباری دانست.
وی در خصوص ارتباط میان عتبات عالیات با نهادهای آستان های رضوی ، حضرت معصومه (س) و سایر اماكن مذهبی در ایران نیز گفت كه ارتباطات دوجانبه و همكاری ها با هدف انسجام میان طرفین و هم افزایی های فرهنگی است كه دوستان اهل بیت (ع) را امیدوار و شادمان و دشمنان را ناامید می كند.
رئیسی در قالب هیاتی از روز دوشنبه هفته جاری در عتبات عالیات به سر می برد كه آیت الله محمدی ری شهری تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی نیز حضور دارد.
این هیات در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در نجف اشرف و كربلا ، ضمن دیدار با مسئولان عتبات علوی و حسینی و عباسی ، در ویژه مراسم عتبه علوی به مناسبت اربعین آیت الله شیخ عباس واعظ طبسی تولیت سابق آستان رضوی، شركت كرد.
خاورم*3*1770*1572

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولیت آستان قدس رضوی: امروز راهبرد دشمنان، تفرقه در جهان اسلام است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11231) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا