فاجعه‌ای برای آمریکا با اشغال کاخ سفید توسط جمهوری‌خواهان

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، برنی سندرز، یکی از دو داوطلب کسب نامزدی ریاست جمهوری آمریکا از سوی حزب دموکرات، در آغاز سخنرانی انتخاباتی اش در ایالت پنسیلوانیا که در محوطه دانشگاه «پن استیت» (دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا) در شهر استیت کالج در برابر هوادارانش برگزار شده بود، گفت: به نظر می رسد که (دانشگاه) پن استیت برای «انقلاب سیاسی» (در آمریکا) آماده باشد.

سندرز افزود: سه شنبه آتی اینجا در پنسیلوانیا انتخابات بسیار مهم درون حزبیِ (حزب) دموکرات برگزار خواهد شد. آنچه من تاکنون در این مبارزات انتخاباتی آموخته ام، این است که هرگاه میزان مشارکت مردمی در انتخابات بالا باشد، ما پیروز می شویم.

سندرز در بخش دیگری از این سخنرانی اضافه کرد: این کاملاً مضحک و نامعقول است که در منطقه بروکلین در نیویورک، که من در آنجا به دنیا آمده ام، اسامی دهها هزار نفر -تا جایی که من  می دانم- از فهرست های رأی دهندگان پاک شده است. این دیوانه وار است که در بخش های شمالی ایالت نیویورک، مراکز اخذ رأی را رأس ساعت 12 ظهر باز کرده اند. چه بر سر کسانی می آید که باید صبح زود بیدار شوند و سرِ کار بروند (آنان نتوانستند رأی دهند).

سندرز سپس در این خصوص که نظرسنجی ها نشان می دهد، وی بهتر از هیلاری کلینتون قادر خواهد بود، رقبای جمهوری خواه را در انتخابات سراسری ریاست جمهوری شکست دهد، گفت: مردمِ آمریکا به تدریج در حال درک این مطلب هستند که اگر ما بخواهیم مانع آن شویم، و دونالد ترامپ یا جمهوری خواهِ دیگری، کاخ سفید را اشغال کند، برای کشورِ ما، فاجعه ای خواهد بود، ما (ستاد انتخاباتی برنی سندرز) آن کمپین (ستاد انتخاباتی) را داریم که اطمینان حاصل کنیم، چنین اتفاقی نیافتد.

سندرز سپس پیروزی خود را پیش بینی کرد و افزود: این کمپین پیروز خواهد شد، زیرا ما به (حرف های) آمریکایی های معمولی -نه فقط ثروتمندانی که کمک های مالیِ انتخاباتی می کنند- گوش می دهیم.

سندرز در خاتمه خطاب به شهروندان ایالت پنسیلوانیا گفت: بگذارید پنسیلوانیا جلو رود و به دنیا بگوید که شما، مردم پنسیلوانیا این کشور را به سوی «انقلاب سیاسی» رهبری خواهید کرد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فاجعه‌ای برای آمریکا با اشغال کاخ سفید توسط جمهوری‌خواهان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11297) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین