نرخ مشاركت اقتصادي در كهگيلويه و بويراحمد بيش از 34 درصد است

صابر مظاهري روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: طبق آمار ارئه شده بالاترين نرخ مشاركت اقتصادي مربوط به اين استان بود يعني ميل به افزايش كار در استان ما روند پرشتابي داشته است.
وي يكي از دلايل افزايش نرخ بيكاري در كهگيلويه و بويراحمد را نبود كشش در بازار اين استان بيان كرد و گفت: نرخ مشاركت اقتصادي بيش ازچهار درصد افزايش يافته،اما بازار كار استان توانايي پوشش افراد جوياي كار را نداشته است.
مضاهري اظهار كرد:برخي افرادي تسهيلات دريافت كرده و به كار مشغول شده‌اند، اما خود را بيكار معرفي مي‌كنند.
وي با اشاره به رشد روز افزون مراكز آموزش عالي در اين استان، گفت: بسياري از افرادي كه از اين مراكز فارغ ‌التحصيل مي‌شوند به دنبال شغل مرتبط با رشته تحصيلي خود هستند و به راحتي قادر به انجام كارهاي كشاورزي يا كار ساختماني نيستند كه اين موضوع يكي از علل افزايش نرخ بيكاري در كهگيلويه و بويراحمد است.
اين مسئول ادامه داد: افزايش نرخ بهره بانكي را از ديگر علل افزايش بيكاري است و اين عامل در بخش صنعت و توليد استقبال از دريافت تسهيلات را كاهش داده است.
بر اساس آخرين آمارها استان كهگيلويه و بويراحمد داراي بيشترين نرخ بيكاري در كشور است.
7529/6162

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نرخ مشاركت اقتصادي در كهگيلويه و بويراحمد بيش از 34 درصد است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11329) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا