مدير صندوق بيمه كشاورزي استان يزد: چهار هزار مهريزي زيرپوشش بيمه

به گزارش ايرنا ، حسن ابراهيمي روز چهارشنبه در ديدار فرماندار مهريز افزود: در شهرستان مهريز حدود هفت هزار شرايط بيمه شدن را دارند كه بايد براي جذب آنها اقدام كرد.
اين مسئول، صندوق را از جمله صندوق هاي بيمه اي دانست كه در سال هاي اخير با هدف پوشش بيمه اي در مناطق روستايي و عشايري تأسيس شده است.
ابراهيمي اظهار كرد: صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان، روستاييان و عشاير در عمر 10 ساله خود توانسته خانوارهاي روستايي را كه سرپرست شان بدليل فوت از دست رفته يا بدليل ازكار افتادگي، توان كار و تأمين معيشت را ندارد از مزاياي مستمري برخوردار كند.
مدير صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان و روستائيان يزد خاطرنشان كرد: يكي از مباحث مهم پيشنهادي در آئين نامه اجرايي بسته تعهداتي است كه در قالب تعهدات كوتاه مدتي مثل بيمه بيكاري، كمك هزينه ازدواج، كمك هزينه عائله مندي، كمك هزينه بارداري و غيره ارائه شده است.
ابراهمي در پايان خواست تا قشر جوان و زحمتكش روستايي و عشاير كه تا كنون اقدام به نام نويسي و بيمه كردن خود نكرده اند در ابتداي امسال فرصت را غنيمت شمرده و با مراجعه به كارگزاريهاي صندوق اين مهم را به انجام رسانند.
همچنين فرماندار مهريز در سخناني ضمن قدرداني از تلاش هاي صورت گرفته در سال هاي اخير بر تداوم فعاليت بيشتر و جذب و تبليغ كار صندوق بيمه تاكيد كرد .
سيد محمد رستگاري اظهار اميدواري كرد تا برنامه هاي صندوق بيمه در شهرستان مهريز با همكاري بخش هاي مختلف و كشاورزان روز به روز افزايش يابد .
شهرستان مهريز با 50 هزار نفر جمعيت داراي پنج هزار خانوار فعال در عرصه كشاورزي است .
7536/8068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدير صندوق بيمه كشاورزي استان يزد: چهار هزار مهريزي زيرپوشش بيمه» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11331) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا