سازمان‌های جاسوسی انگلیس ۳ دهه مخفیانه اطلاعات مردم را جمع‌آوری و ذخیره کرده‌اند

 به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس،سازمان‌های جاسوسی انگلستان از دهه نود میلادی تا کنون اطلاعات شخصی بسیاری را جمع ‌آوری کرده‌اند.

به نوشته گاردین، سازمان‌های اطاعاتی انگلیس به طور مخفیانه دست به جمع‌آوری کلیه اطلاعات شخصی افراد کرده‌اند. بخشی از اسناد سازمان‌های اطلاعات داخلی انگلیس ام‌آی5،‌اطلاعات خارجی انگلیس ام‌آی6 و اطلاعات دولتی انگلیس GCHQ نشان می‌دهند که شرکت‌های ارتباطی تمامی اطلاعات کاربران خود را ذخیره می‌کنند.

با وجود آنکه این شرکت‌ها چنین اقدامی را تجاوز محرز به حریم خصوصی افراد می‌دانند اما آنها از دهه 90 میلادی داده‌های کاربران خود را به عنوان منابع اصلی اطلاعاتی به طور مخفیانه و بدون اطلاع کاربران، ذخیره کرده‌اند.

این اسناد نشان می‌دهند که ابزارهای الکترونیکی استراق سمع دولت در مرکزی در چلتنهام، مشغول جمع‌آوری اطلاعات کاربران بوده و بر اساس بند 94 لایحه ارتباطات سال 1984 این قدرت به سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس داده شده بود.

از جمله داده‌های جمع‌آوری و ذخیره شده، اطلاعات گذرنامه‌ها، ثبت مسافرت‌های مردم، اطلاعات مالی، تماس‌های تلفنی، ایمیل‌ها و دیگر منابع مخفی یا معلوم مردم بوده است.

دولت انگلیس همواره به بهانه امنیت و مبارزه با تروریسم دست به جمع‌آوری اطلاعات شخصی شهروندان و کاربران شرکت‌های ارتباطی زده است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان‌های جاسوسی انگلیس ۳ دهه مخفیانه اطلاعات مردم را جمع‌آوری و ذخیره کرده‌اند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11348) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین