رشد 38 درصدي حضور مردم در آئين معنوي اعتكاف در كيش

حجت الاسلام غلامحسين حقاني روز پنجشنبه در گفت وگو اختصاصي با خبرنگار ايرنا در مورد جزئيات برگزاري مراسم اعتكاف در جزيره كيش گفت : اين آئين معنوي همزمان با سراسر كشور در مساجد كيش در حال برگزاري است .
وي با بيان اينكه مسجد خاتم الانبيا (ص) براي بانوان و مسجد امام حسن (ع ) ويژه آقايان است افزود : امسال نيز همچون سال هاي گذشته ميزان مراجعه بانوان نسبت به آقايان بيشنر بوده است .
رئيس ساتاد برگزاري مراسم اعتكاف در كيش گفت: 380 نفر بانوان و 110 نفر از آقايان در اين آئين حضور دارند .
حجت السلام حقاني با بيان اينكه اين مراسم فضاي شخصي ،دروني و عبادتي است اظهارداشت: افراد با راز و نياز به درگاه خداوند و خالق هستي نوعي قطع رابطه با دنياي مادي را تجربه و با افزايش معنويت خود به خالق هستي توكل مي كنند .
وي گفت: اعتكاف از جمله عبادت‌هاي مستحب مورد تاكيد در اسلام است از همين رو مردم مومن با شركت در اين مراسم معنوي سعي دارند تا روح خود را صيقل داده و از هر گونه زنگار پاك كنند .
حجت الاسلام حقاني برگزاري كرسي هاي تلاوت قران، مناجات ، سخنراني ، حلقه هاي معرفت ، ختم صلوات ، مولودي خواني و اداي فريضه نماز را از جمله برنامه هاي اعتكاف در جزيره كيش عنوان كرد .
سال گذشته 355 نفر در مراسم اعتكاف در جزيره كيش شركت داشتند.
در مراسم اعتكاف امسال پنج هزار و 506 مسجد ميزبانبيش از 755 هزار اعتكاف كننده هستند .
هرساله از سيزدهم تا پانزدهم ماه رجب آيين معنوي و مذهبي اعتكاف با حضور اقشار مختلف مردم اعم از زنان و مردان در مساجد و حسينيه هاي سراسر كشور برگزار مي شود.
آئين معنوي اعتكاف و ايام البيض امسال روزهاي سوم تا پنجم ارديبهشت 95 در سراسر كشور برگزار مي شود.
1630**1641

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد 38 درصدي حضور مردم در آئين معنوي اعتكاف در كيش» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11378) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا