بازديد استاندار گلستان از موزه ميراث روستايي گيلان

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان به ايرنا، حسن صادقلو استاندار گلستان با همراهي معاون سياسي امنيتي استاندار گيلان، سرپرست اداره كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري گيلان و نيز معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان ، از موزه ميراث روستايي گيلان بازديد كرد.
موزه ميراث روستايي گيلان اولين موزه ميراث روستايي كشور است كه در زميني به مساحت حدود 263هكتار در پارك جنگلي سراوان، واقع در كيلومتر 18 جاده رشت - تهران در دست ساخت است.
موزه ميراث روستايي گيلان از ابتداي تاسيس در 9 فاز تعريف شده كه هفت فاز آن شامل جلگه شرق، مركز، غرب، كوهپايه شرق و غرب، كوهستان شرق و غرب طي سال هاي گذشته به بهره برداري رسيده است.
امروز در موزه ميراث روستايي گيلان علاوه بر چينش زندگي يكصد سال گذشته روستايي كه در فهرست آثار ملي ثبت شده و در برنامه ثبت جهاني قرار گرفته، آيين ها و بازي هاي بومي و غذاهاي محلي و هنرهاي سنتي نيز احياء شده است.
موزه ميراث روستايي گيلان با پديدار شدن هفت فاز از 9 فاز طرح ريزي شده با عناوين روستاهاي جلگه شرق و غرب، كوهپايه شرق و غرب و كوهستان شرق و غرب و 36 سازه، در فهرست آثار ملي كشور به ثبت رسيده است.
سه شنبه هفته جاري، تفاهمنامه چند جانبه اي با هدف حمايت از توسعه پرورش ماهيان خاوياري، اشتغالزايي دانش آموختگان دانشگاهي و همچنين حفظ و تثبيت ذخاير ملي بين استانداري هاي گيلان، گلستان و مازندران و بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي در رشت منعقد شد.
7294/2007

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازديد استاندار گلستان از موزه ميراث روستايي گيلان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11415) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا