نسبت بهره مندي روستاييان زنجان از نعمت گاز به بيش از 70 درصد مي رسد

جمشيد انصاري روز چهارشنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان ماهنشان افزود: تا پايان امسال 320 روستاي استان از نعمت گاز برخوردار مي شوند كه عمليات گازرساني براي حدود 100 روستا اجرايي شده است و مابقي تا پايان امسال به اتمام مي رسد.
وي اظهار كرد: امسال از سوي رهبري ' اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل' نامگذاري شده است و صرف نظر از تكاليف مستمر دستگاه هاي دولتي كه در سال هاي گذشته براي ساماندهي امور اقتصادي كشور وجود داشت، امسال اين موضوع ماموريت اصلي دولت تعريف شده است.
انصاري افزود: در سطح ملي يك تفاهم نسبي حاصل شده كه اصلي ترين مساله كشور اقتصادي است و بر اين اساس چارچوپ هاي كلي مشخص شده است و بايد در جهت سامان دادن اقتصاد كشور و رفع نگراني ها و دغدغه هاي اصلي مردم برنامه ريزي اساسي صورت گيرد.
استاندار زنجان گفت: اقتصاد مقاومتي يك برنامه خاص و جداگانه نيست بلكه برنامه اقتصادي مقاومتي برنامه اصلي كشور است و بخشي از برنامه هايي كه در حوزه مسائل اقتصادي انجام مي شد در راستاي برنامه ها و سياست هاي اقتصاد مقاومتي بود كه اين برنامه ها ادامه و تقويت خواهيم شد.
وي ابراز كرد: يكي از برنامه هاي اين بخش، بهره برداري از معادن استان و استفاده از ثروت و دارايي هاي اين مكان ها به جاي نفت به عنوان يكي از اصول اقتصاد مقاومتي است.
انصاري افزود: مناطقي مانند انگوران و ماهنشان به دليل داشته هاي فراوان در اين بخش نقش قابل توجهي دارند و بخش زيادي از صادرات اين استان در سال هاي گذشته محصولات معدني بوده است.
وي ابراز كرد: برخي برنامه هاي و اولويت گذاري دربرخي بخش ها انجام گرفته كه متناسب با وظايف دستگاه ها در مناطق مختلف برش شهرستاني نيز تهيه شده و بر اين اساس كارها دنبال مي شود.

** عمليات اجرايي مركز درمان بستر ماهنشان آغاز مي شود
استاندار زنجان به برنامه هاي در نظر گرفته شده براي آباداني شهرستان ماهنشان اشاره كرد و گفت: ماهنشان از جمله شهرستان هايي است كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي بهره مندي قابل توجهي از رويكرد و نگاه توجه به مناطق محروم را داشته است.
وي، تعريض راه ارتباطي جاده زنجان به دندي را از جمله اين اقدامات عنوان كرد و گفت: اين پروژه بزرگ در دستور كار قرار دارد و با توجه به توسعه معادن در كشور، جاده فعلي كشش حمل و نقل محصولات معدني را ندارد.
انصاري افزود: با اقدامات انجام گرفته مشكلات شهرك صنعتي از قبيل تامين برق مطمئن و شبكه گاز در داخل شهرك اجرا شده است و مابقي موارد نيز به تدريج برطرف خواهد شد.
وي اظهار كرد: ظرفيت اشتغال معدني شهرستان ماهنشان به تنهايي برابر با نصف اشتغال استان است به طوريكه اشتغال معدني استان يكهزا رو 500 نفر است كه نيمي از آن در اين شهرستان است.
انصاري خاطر نشان كرد: مركز درمان بستر شهرستان ماهنشان مساله اعتباري و يا مشكلات قانوني داشت كه با ساز و كارهاي در نظر گرفته شده عمليات اجرايي اين مركز ارديبهشت جاري شروع مي شود و با منابع مطمئن پيش بيني شده آن حداكثر يكساله به اتمام مي رسد.
6085/7320

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نسبت بهره مندي روستاييان زنجان از نعمت گاز به بيش از 70 درصد مي رسد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11416) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا