هیات ملی یمن برای حضور در گفت وگوهای صلح سازمان ملل عازم كویت شد

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، 'محمد عبدالسلام' رئیس هیات ملی و سخنگوی جنبش انصارالله، قبل از ترك فرودگاه صنعا گفت: هدف از مشاركت هیات ملی در گفت وگوهای كویت، موفقیت آمیز بودن نتایج گفت وگوها علی رغم تداوم بمباران ومحاصره است.
وی افزود: با وجود ملاحظات ذكر شده در نامه فرستاده سازمان ملل در خصوص تثبیت عملیات نظامی و وجود ابهام در برنامه های سازمان ملل، هیات ملی یمن عازم كویت شد.
عبدالسلام ادامه داد، ما به شدت خواهان برقراری ثبات و امنیت هستیم و برای اثبات آن به افكار عمومی، مردم یمن، نیروهای ارتش و كمیته های مردمی در گفت وگو های كویت شركت می كنیم.
عبدالسلام مرحله كنونی گفت وگوها را مربوط به توافق سیاسی از سال 2011 بر اساس قطعنامه های شورای امنیت دانست وگفت: تلاش هریك از طرف های گفت وگو برای قانونی نشان دادن خود صحیح نیست و در حال حاضر اولویت همان حل سیاسی بحران و روی كار آمدن حكومت توافقی در كشور برای دستیابی به راه حل فراگیر است.
وی با اشاره به نبود مشكل در خصوص بحث سلاح موجود در اختیار طرف ها، عقب نشینی ها و مسائل متعلق به زندانیان و بازسازی شهرها گفت: این مسائل در قالب یك بسته مورد بررسی قرار می گیرد و به عنوان دیدگاه كامل ارائه می شود.
'یحیی دوید' عضو كنگره سراسری مردمی نیز گفت: هیات ملی یمن از طریق سلطنت عمان در پاسخ به دعوت فرستاده سازمان ملل برای حضور در گفت وگوهای كویت پس از تاخیر سه روزه عازم كویت شد.
یحیی دوید علت تاخیر در این سفر را پایبند نبودن عربستان و مزدوران آن به برقراری آتش بس و متوقف نكردن عملیات نظامی و واضح نبودن برنامه گفت وگوهای كویت ذكر كرد.
سازمان ملل اعلام كرده است، مذاكرات صلح یمن امروز (پنجشنبه) در كویت شروع می شود.
«استفان دوجاریك» سخنگوی سازمان ملل گفت، مذاكرات صلح یمن تحت نظارت این سازمان امروز (پنجشنبه) در كویت آغاز می شود.
مذاكرات صلح یمن قرار بود روز دوشنبه با حضور نمایندگان طرف های درگیر، از جمله كمیته های مقاومت مردمی (انصارالله) و نیز نمایندگان عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این كشور برگزار شود.
هیات نمایندگان انصار الله با استناد به ادامه موارد نقض آتش بس از سوی ائتلاف عربستان اعلام كرد در مذاكرات شركت نمی كند.
درگیری در یمن بیش از یك سال است كه با مداخله نظامی ائتلاف كشورهای عربی تحت هدایت عربستان به این كشور تشدید شده است.
بر اساس آمار سازمان ملل، در نتیجه این جنگ بیش از 6 هزار و 400 نفر كشته و 2 میلیون و 800 هزار نفر آواره شدند.
دوره های قبلی مذاكرات یمن در سوئیس نتیجه ای به دنبال نداشت.
خاورم** 1453**1485**1599

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هیات ملی یمن برای حضور در گفت وگوهای صلح سازمان ملل عازم كویت شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11418) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا