شهروندان قزويني با تكريم مقام پدر، ميلاد حضرت علي(ع) را جشن گرفتند

به گزارش ايرنا، همزمان با 13 رجب المرجب و به مناسبت ميلاد فرخنده امير مومنان، آيين هاي جشن و سرور با حضور قشرهاي مختلف مردم متدين در مناطق مختلف در حال برگزاري است و سخنرانان در تشريح سجاياي اخلاقي نخستين امام شيعيان جهان، سخنراني مي كنند.
به مناسبت اين عيد بزرگ و پر بركت، برخي از دوستداران و عاشقان اولين ستاره تابناك آسمان امامت و ولايت حضرت علي (ع) معابر عمومي و سر در منازل و مغازه ها را چراغاني كردند و با پخش شربت و شيريني، سالروز ولادت با سعادت و پر بركت اولين لبيك گوي نداي توحيد را به يكديگر تبريك و تهنيت گفتند.
اين روز كه به روز پدر مشهور است، قشرهاي مختلف مردم با شاخه هاي گل، هدايا و شيريني به ديدار پدران و بزرگان خانواده خود مي روند.
گرچه 13 رجب از ديرباز در استان قزوين به عنوان يك عيد پرشور و نشاط مورد استقبال مردم واقع مي شود، ولي در سالهاي اخير كه روز پدر نيز نام گرفته است، اين روز حال و هواي ديگري دارد.
مردان، زنان و كودكان قزويني امروز براي پدران و پدر بزرگان خود شاخه هاي گل و هدايايي تهيه كردند تا قدردان گوشه اي زحمات آنان باشند.
از ديشب و صبح امروز كسب و كار گل فروشي ها و قنادي ها رونقي دوچندان داشت و هزاران مشتري در مقابل مغازه هاي مختلف در حال خريد بودند تا با تقديم هدايا به پدر و پدربزرگ ها، اين روز بزرگ و فرخنده را جشن بگيرند.
همچنين بسياري از كساني كه پدرانشان به درود حيات گفته اند، با حضور بر سر مزار آنان براي شادي روح رفتگان دعا كرده و فاتحه نثار كردند.
همچنين به ميمنت عيد ولادت امير مومنان حضرت علي (ع)، صدها تن از زوج هاي جوان اين استان، آغاز زندگي مشترك خود را جشن گرفتند.
7389/ 6128

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهروندان قزويني با تكريم مقام پدر، ميلاد حضرت علي(ع) را جشن گرفتند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11423) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا