صدای مرغداران به جایی نمی رسد

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی تهران گفت: مرغداران در یازده ماه گذشته وضعیت اسفناکی را تجربه کردند اما با توجه به کاهش جوجه ریزی در اسفندماه، قیمت ها در آینده ای نزدیک متعادل تر خواهد شد.


وی در ادامه بیان کرد: توزیع مرغ های منجمد از سوی شرکت پشتیبانی طبق وعده فقط در فروشگاه های زنجیره ای صورت نگرفت و همین امر مشکلات این صنعت را بیشتر کرد.

وی در ادامه صدور بی رویه مجوز واحدهای مرغداری را نیز از دیگر عوامل تشدید کننده مشکلات این صنعت عنوان کرد.

***افزایش قیمت مرغ در راه است

در همین راستا مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی تهران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: کاهش قیمت مرغ در سال گذشته موجب زیان مرغداران شد.

وی ادامه داد: مرغداران در یازده ماه گذشته وضعیت اسفناکی را تجربه کردند اما با توجه به کاهش جوجه ریزی در اسفندماه ، قیمت ها درآینده ای نزدیک متعادل تر خواهد شد.

*** مدیریت فراگیر تولید تنها ناجی مرغداران

عظیم حجت عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی نیز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیان داشت: نبود مدیریت فراگیر تولید صنعت مرغداری کشور را با مازاد عرضه و کاهش قیمت در بازار مواجه کرده است و این امر لزوم مدیریت تولید را می طلبد.

وی با اشاره به قیمت مرغ در بازار افزود: در حال حاضر قیمت مرغ زنده درب کشتارگاه کیلویی 3 هزار و 500 تومان و مرغ آماده به طبخ برای مصرف کننده 5 هزا ر و 200تومان است و لازم به ذکر است که قیمت مرغ زنده در برخی استان ها 2 هزار و 900 تومان ، که این امر بر زیان بیش از پیش مرغدار می افزاید.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدای مرغداران به جایی نمی رسد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11443) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران