تداوم تنش بر سر قره باغ و اتهام متقابل نقض آتش بس بین باكو و ایروان

به گزارش ايرنا، در حاليكه وزارت دفاع ارمنستان اعلام كرده جمهوري آذربايجان در شبانه روز گذشته 70 بار آتش بس را نقض كرده است، اين كشورگزارش داده است كه نظاميان ارمنستاني 120 بار آتش بس را نقض كرده اند.
به گزارش ايتارتاس در بيانيه وزارت دفاع جمهوري آذربايجان آمده است: مواضع نيروهاي آذري در مناطق مسكوني مرزي و در قره باغ هدف تيراندازي نيروي ارمنستان قرار گرفته است.
وزارت دفاع ارمنستان هم به صورت متقابل اعلام كرده نيروهاي جمهوري آذربايجان در شبانه روز گذشته با تسليحات سبك واحدهاي نظامي ارمني را گلوله باران كرده اند.
مناقشه كهنه جمهوري آذربايجان و ارمنستان بر سر قره باغ 20روز پيش با يك جنگ كه ده ها كشته و صدها مجروح از دو كشور برجاي گذاشت به بحران تبديل شد كه با يك آتش بس شكننده آرامش نسبي برقرار شده است.
قره باغ در مرز ارمنستان و آذربايجان كه با اكثريت ارمني از زمان شوروي سابق تحت كنترل آذربايجان بوده از سال ۱۹۹۱ پس از فرپاشي سلطه كمونيسم خواستار پيوستن به ارمنستان شد كه آغازگر جنگي سه ساله در قره باغ شد. .

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تداوم تنش بر سر قره باغ و اتهام متقابل نقض آتش بس بین باكو و ایروان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11472) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا