بوشهري ها ميلاد مولود كعبه را گرامي داشتند

به گزارش ايرنا، به همين مناسبت بوشهريها با حضور در مسجدها، حسينيه ها و ديگر اماكن مذهبي با برپايي مجلس هاي مولودي خواني ولادت يگانه مولود كعبه امام علي (ع) را جشن گرفتند.
مردم ولايت مدار استان بوشهر نيز بسان ديگر دلدادگان كوي يار در اقصي نقاط جهان همزمان با سالروز طلوع خورشيد نخستين امام شيعيان چهارشنبه شب و روز پنجشنبه با برگزاري آئين هاي جشن و سرور اين مناسبت ديني را به يكديگر شادباش گفتند.
همچنين محل هاي كسب و كار و معابر عمومي در شهرها و روستاهاي استان بوشهر نيز توسط عاشقان ولايت و امامت آذين بندي و چراغاني شده است.
برپايي ايستگاههاي صلواتي همراه با پخش شيريني و شربت در راستاي بزرگداشت اين مناسبت فرخنده در استان بوشهر نيز بيانگر عشق ، اردات و علاقه مندي بوشهريها به خاندان عصمت و طهارت است.
آيين هاي جشن و سرور پدران آسماني ، مديحه سرايي ، مسابقه هاي فرهنگي و ورزشي از ديگر برنامه هاي بزرگداشت سالروز طلوع مولود كعبه در استان بوشهر است.
همچنين شماري از جوانان علوي در استان بوشهر نيز پيوند زندگي مشترك خود را همزمان با ميلاد فرخنده و با سعادت امام علي (ع) برگزار كرده اند.
6047/ 6045

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بوشهري ها ميلاد مولود كعبه را گرامي داشتند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11473) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا