70درصد معتكفين در تهران بانوان هستند

حجت الاسلام نصير نيك نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: 550 مسجد با همكاري مركز رسيدگي به امور مساجد استان، براي مراسم اعتكاف آماده شده‌است.
وي خاطر نشان كرد: در هفت مسجد استان نيز با همكاري اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران و مركز رسيدگي به امور مساجد استان، اعتكاف دانش آموزي برپا شده است.
مديركل تبليغات اسلامي استان تهران يادآور شد: با همكاري نهاد رهبر معظم انقلاب اسلامي در مساجد دانشگاه هاي تهران، اميركبير و شهيد بهشتي نيز مراسم اعتكاف برگزار شده است.
وي افزود: در سال جاري يكهزار و 500 مبلغ و مبلغه براي حضور در برنامه هاي تبليغي اعتكاف در مساجد سازماندهي شده اند.
نيك نژاد گفت: پنج هزار و 200 جلد كتاب 'اعتكاف و خودسازي' نيز منتشر و در اختيار معتكفين قرار ميگيرد.
وي برگزاري 300 گفتمان، جشن ميلاد امام علي(ع)، برگزاري سوگواري حضرت زينت(س)، برپايي 280 حلقه معرفتي، اجراي طرح با قرآن در اعتكاف را از جمله برنامه هاي پيش بيني شده براي معتكفين اعلام كرد.
نيك نژاد با اشاره به آمار معتكفان در سال گذشته گفت: مراسم اعتكاف سال گذشته با حضور 75 هزار معتكف در 500 مسجد، برگزار شد.
وي با بيان اينكه در سال جاري تعداد معتكفين افزايش داشته است گفت: در سال گذشته 62 درصد معتكف زن و 38 درصد معتكف مرد در مساجد به راز و نياز با خداوند پرداختند.
سنت حسنه اعتكاف در ايام البيض از سحرگاه 13 تا 15 ماه رجب، (دوم تا چهارم ارديبهشت ماه) بمدت سه روز برگزار مي شود كه در روز سوم با اعمال ام داوود به پايان خواهد رسيد.
تهران/7244/7247 / 6139/6016

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «70درصد معتكفين در تهران بانوان هستند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11475) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا