واشینگتن فری بیکن: اوباما به دنبال ملاقات با رئیس‌جمهور ایران است

یک وبسایت خبری آمریکایی مدعی نامه‌نگاری اوباما به ایران برای دیدار با روحانی شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ وبسایت خبری «واشینگتن فری بیکن» که متخصص در امر شایعه‌پراکنی درمورد ایران است، در مطلبی مدعی نامه‌نگاری باراک اوباما – رئیس جمهور آمریکا – برای دیدار با حسن روحانی - رئیس جمهور ایران - شد. 

این وبسایت خبری در این رابطه به نقل از «موسسه تحقیقات رسانه‌ای خاورمیانه» (MEMRI) نوشت: "اوباما در اواخر ماه مارس در دو نامه محرمانه به آیت‌الله خامنه‌ای – رهبر معظم ایران – و حسن روحانی خواستار دیدار با رئیس جمهور ایران شده است. اوباما در این دو نامه‌ مدعی شده است که ایران فرصت محدودی برای همکاری با آمریکا برای حل مشکلات در سوریه، عراق و یمن دارد و وعده داده است که چنانچه ایران با برگزاری یک دیدار بین او و حسن روحانی موافقت کند، وی در هر کنفرانسی که با هدف حل بحران‌های منطقه‌ای برگزار شود، شرکت خواهد کرد."

وبسایت واشینگتن فری بیکن با بیان اینکه این گزارش تاکنون از سوی هیچ یک از دو طرف تایید نشده است، مدعی شد که یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا، گزارشگر این وبسایت را برای تایید یا تکذیب این ادعا به کاخ سفید ارجاع داده است؛ اما کاخ سفید نیز از هرگونه اظهارنظر در این خصوص امتناع کرده است.

این وبسایت در ادامه شایعه‌پراکنی خود مدعی شد: "آیت‌الله خامنه‌ای موضوع اوباما را با روحانی مطرح کرده و روحانی نیز با این استدلال که چنین دیداری می‌تواند به حل بحران در خاورمیانه کمک کرده و باعث افزایش نفوذ ایران در سطح منطقه شود، اعلام کرده است که ایران بهتر است درخواست اوباما برای دیدار با او را بپذیرد." 

واشینگتن فری بیکن همچنین مدعی شد که "روحانی به رهبر ایران قول داده است که دستورکار این نشست را با وی هماهنگ کرده و تمام جزئیات را به وی گزارش دهد و رهبر ایران نیز با وی موافقت کرده است."

این وبسایت در پایان مدعی شد که دیدار مقامات ارشد (وزرای خارجه) ایران و آمریکا طی روزهای اخیر نیز با هدف زمینه‌چینی برای دیدار احتمالی اوباما و روحانی صورت گرفته است.

چنین شایعاتی در حالی از سوی رسانه‌های خارجی مطرح می‌شود که اوباما در آخرین ماه‌های ریاست جمهوری خود برای برون‌رفت از بحران‌های خاورمیانه به شدت نیازمند همکاری ایران است و ادعای اخیر در خصوص نامه‌نگاری اوباما به ایران نیز در همین چارچوب قابل ارزیابی است.

انتهای پیام /


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واشینگتن فری بیکن: اوباما به دنبال ملاقات با رئیس‌جمهور ایران است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11497) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران