عده اي در مورد برجام بي انصافي مي كنند/ تاكيد بر اتحاد ملت در برابر دشمنان

به گزارش ايرنا، وي روز پنجشنبه در ديدار با دكتر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي خاطرنشان كرد: در ارتباط با برجام كاري انجام شده، ما نمي گوييم فتح الفتوح بود ولي فراموش نكنيم كه طرف مقابل ما، آدم ناقلايي است.
وي ادامه داد: در برجام در مورد مسائل، ذره ذره توافق كردند و ما بايد طرف مقابل را هم در نظر بگيريم، آنها دوست ندارند جمهوري اسلامي ايران مقتدر و يك وتاز منطقه باشدباشد.
آيت الله مكارم شيرازي گفت: دشمنان تحمل اين را ندارند كه در منطقه قدرتي پيدا شود كه به آنها امتياز ندهد، ما مي گوييم برجام اين است و هزينه هاي پياده شدن آن هم اينگونه است.
وي ادامه داد: تعجب مي كنم با وجودي كه رهبر معظم انقلاب موافقت كردند، برخي كه ادعاي پيروي از ايشان را دارند باز انتقاد و تعبير به خيانت مي كنند.
آيت الله مكارم شيرازي بيان داشت: برخي غافل از اين هستند كه هر چه فشار دشمنان بيشتر شود بايد وحدت ما نيز افزايش پيدا كند، بايد مسائل شخصي را كنار بگذاريم و گاهي اين مسائل شخصي حاكم بر مقدرات جامعه نشود و منافع ملي و مردم بايد اصل باشد.
وي ادامه داد: در شرايطي كه دشمنان به ما فشار وارد مي كنند بايد اتحاد و همدلي خود را بيشتر كنيم.
اين مرجع تقليد همچنين گفت: دولت بايد براي رفع مشكلات مردم تلاش بيشتري انجام دهد، امروز مساله ارزش افزوده به يك مشكل تبديل شده است كه مثلا روي پول آب و برق هم ارزش افزوده دريافت مي كنند، بايد با محاسبه دقيق، آثار و منافع و مضرات كار را در نظر بگيريم.
آيت الله مكارم شيرازي همچنين ،ورود بدون محدوديت افراد به فضاي مجازي را از ديگر مشكلات دانست و گفت: گزارش هايي كه از فضاي مجازي به ما مي رسد، خيلي وحشتناك است.
وي ادامه داد: افراد دست اندركار بايد در اين زمينه فكر اساسي كنند، باز بودن بدون محدوديت سرچشمه بسياري از مشكلات در حوزه فضاي مجازي است و متاسفانه 80درصد ازدواج هايي كه از اين راه صورت مي گيرد منجر به طلاق مي شود.
آيت الله مكارم شيرازي همچنين با تقدير از خدمات دولت در حوزه سلامت گفت: دولت و وزارت بهداشت بدون مجامله(چرب زباني) در حوزه سلامت تحول ايجاد كردند ولي به اين وضعيت اكتفا نكنيم و بايد جلوتر برويم.
وي يادآورشد: در فرهنگ اسلامي سلامت حرف اول را مي زند و امام سجاد(ع) در دعاي روز پنجشنبه خود ابتدا سلامت و بعد عبادت را مطرح مي كند، متاسفانه در مورد سلامت در كشور ما خصوصا در حوزه پيشگيري و درمان كم كاري شده است.
اين مرجع تقليد ترويج ورزش همگاني را بسيار مهم دانست و گفت: در برخي كشورها روي فرهنگ همگاني سرمايه گذاري مي شود و ورزش قهرماني گاهي مشكلاتي را نيز براي افراد به همراه دارد.
وي ادامه داد: بايد راه را به مردم نشان دهيم، مساله بيمارستان ها در شرايط كنوني تفاوت پيدا كرده ولي نياز به توسعه بيشتر دارند، بيمارستان ها بايد به گونه اي باشد كه مردم با فكر راحت بتوانند مراجعه و مشكلات خود را برطرف كنند.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز در اين ديدار گزارشي از فعاليت هاي اين وزارتخانه را ارائه داد.
هاشمي عصر ديروز (چهارشنبه) به منظور ديدار با علما و مراجع تقليد و بازديد از مركز نورآوران سلامت مستقر در مسجد مقدس جمكران وارد قم شد
7401/ 6133/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عده اي در مورد برجام بي انصافي مي كنند/ تاكيد بر اتحاد ملت در برابر دشمنان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11510) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا