120 هزار نفر در مساجد استان اصفهان معتكف شدند

حجت الاسلام و المسلمين حسن بابايي روز پنجشنبه در گفتگو با ايرنا، گفت: از اين تعداد 48 هزار نفر در شهرستان اصفهان در 91 مسجد معتكف شده اند.
وي اظهار كرد: يكي از طرح هاي ويژه امسال راه اندازي راديو اعتكاف با همكاري صدا و سيماي مركز اصفهان است كه در ساعاتي خاص براي معتكفين برنامه هاي ويژه اي از جمله سخنراني هاي اساتيد حوزه علميه را پخش خواهد كرد.
مسوول تشكل هاي ديني سازمان تبليغات اسلامي اصفهان برگزاري دو مسابقه 'خلوت عاشقانه' در خصوص قرآن و مفاتيح الجنان و 'قطره اي از دريا' در خصوص سيره و سبك زندگي حضرت علي (ع) را از ديگر برنامه هاي مشترك در مساجد برگزار كننده اعتكاف عنوان كرد.
وي ادامه داد: امسال حدود 200 مبلغ و مبلغه ديني در قالب طرح اعتكاف نيكان از سوي سازمان تبليغات اسلامي به مساجد برگزار كننده اعتكاف اعزام مي شوند و از سوي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم نيز نزديك به اين تعداد اعزام خواهند شد.
وي اضافه كرد: علاوه بر اين قاريان و مربيان قرآن نيز امسال به صورت ويژه به مساجد اعزام شده اند.
مسوول تشكل هاي ديني سازمان تبليغات اسلامي اصفهان با بيان اينكه ماه رجب در روايات اسلامي به عنوان يكي از ماههاي با فضيلت و داراي امتيازات ويژه معرفي شده است، افزود: در روايتي از پيامبر اسلام (ص) وارده شده است كه رجب ماه خدا است، شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است.
مسوول ستاد ساماندهي مراسمهاي ديني ادامه داد: شب ليله الرغائب، ولادت امام هادي(ع)، امام جواد (ع)، امام علي (ع) و امام موسي كاظم (ع) و وجود عيد مبعث پيامبر اكرم (ص) از شواهد فضيلت دراين ماه است.
اين كارشناس ديني اظهار كرد: يكي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي احياي بسياري از سنت هاي مذهبي بود كه از جمله آنها احياي مراسم شب ليله الرغائب و برگزاري اعتكاف در سه روز13، 14 و 15 ماه رجب است.
وي با بيان اينكه آغاز اعتكاف از شب 13 ماه رجب است، گفت: روزه داري، قرائت قرآن، برگزاري حلقه هاي معرفت، قرائت ادعيه وارده و به ويژه برگزاري برنامه اعمال ام داود در بعد از ظهر روز سوم اعتكاف از برنامه هاي اين مراسم است.
./7134/ت 1339

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «120 هزار نفر در مساجد استان اصفهان معتكف شدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11516) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا