عامل انتحاری فرودگاه بلژیک از کارکنان فرودگاه بوده است

تلویزیون بلژیک گزارش کرد که «نجیم العشراوی» که در ماه مارس خود را فرودگاه بروکسل منفجر کرد، ظاهراً به مدت پنج سال در فرودگاه کار می‌کرده است.

طبق گزارش شبکه خبری «وی تی ام»، این عامل انتحاری 24 ساله تا سال 2012 در فرودگاه شهر کار می‌کرده است اما هنوز مشخص نیست که العشراوی در چه بخشی از فرودگاه فعالیت می‌کرده است اما گزارش شده بود که پیشینه تمامی پرسنل فرودگاه قبل از استخدام مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش این شبکه، تحقیقات نشان داده بود که العشراوی، دانشجوی سابق مهندسی برق، مواد منفجره‌ای را برای بمب‌گذاری‌های بروکسل و حملات تروریستی پاریس در آپارتمان خود آماده کرده است.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد که هیچ اظهارنظر شخصی در خصوص این گزارش مطرح نشده است.

خبرگزاری فرانسه پیش از این گزارش کرده بود که العشراوی در بین سالهای 2009 تا 2010 بعنوان یک نظافتچی در پارلمان اروپا کار می‌کرده است.

دادستان‌های بلژیک اعلام کردند که العشراوی در حین سفر خود به سوریه در سال 2013 به گروه تروریستی داعش پیوسته است. این ادعا بر اساس گزارشی مبنی بر دستگیری العشراوی در حین بازگشت به بلژیک دو ماه قبل از حملات پلیس می‌باشد.

وی در مرز اتریش-مجارستان به همراه «صلاح عبدالسلام» تنها مهاجم بازمانده از حملات پاریس دستگیر شد. حملات 22 مارس بروکسل، فرودگاه شهر و ایستگاه مترو را هدف قرار داد و 32 نفر جان خود را از دست دادند. حملات 13 نوامبر 2015 پاریس که داعش در پشت پرده آن قرار داشت به کشته شدن 130 تن و زخمی شدن بیش از 300 نفر دیگر منتهی شد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عامل انتحاری فرودگاه بلژیک از کارکنان فرودگاه بوده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11534) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین