فرماندار قزوين از رانش زمين در بخش الموت غربي بازديد كرد

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا، سيد علي موسوي در نشست بررسي خسارت و عوارض ناشي از رانش زمين كه در محل بخشداري رودبار الموت غربي برگزار شد، افزود: با تلاش ماموران ادارات آب و فاضلاب روستايي و شهري، هم اكنون عمليات آبرساني به شهر رازميان و روستاي تابعه به صورت موقت انجام شده است اما با توجه به ادامه حركت زمين در اين منطقه طي روزهاي آينده بايد اين عمليات به صورت اصولي اجرا شود.
وي اظهار داشت : پس از وقوع رانش با تلاش ماموران اداره برق هم اكنون برق روستاي ويار و شنگل رود از توابع بخش رودبار الموت غربي متصل شده و مشكلي در اين زمينه وجود ندارد.
موسوي افزود: همچنين براي بازگشايي راه ارتباطي روستاهاي ويار و شنگل رود با اعزام چهار دستگاه ماشين آلات راهسازي اقداماتي صورت گرفته اما تا متوقف شدن رانش به طور كامل، امكان بازگشايي مسير از اين نقطه وجود ندارد.
اكبر رحمتي سرپرست بخشداري رودبار الموت غربي در اين جلسه ضمن قدرداني از تلاش هاي دستگاههاي خدمات رسان و اداره كل مديريت بحران استانداري گفت: علاوه بر تخريب تاسيسات آب و برق و قطع راه ، خسارات وارده به باغات و مزارع كشاورزي، تخريب كانال آبرساني و جاده بين مزارع از ديگر مسايلي است كه بر اثر رانش زمين در روستاي هير بخش رودبار الموت غربي مردم را با مشكل مواجه كرده است.
در اين جلسه همچنين ضمن تاكيد بر لزوم بررسي كارشناسي موضوع رانش زمين از سوي كارگروه ، مقرر شد تا زماني كه امكان بازگشايي مسير از جاده فعلي امكان پذير شود، اداره راه و شهرسازي امكان تردد اهالي ساكن در آن منطقه را از مسير فرعي فراهم كنند.
آماده باش ادارات آب و فاضلاب روستايي و شهري و اداره برق منطقه و دهياري روستاهاي هير و ويار و برآورد خسارات وارده به باغات منطقه از ديگر مصوبات اين كارگروه بود .
براثر رانش زمين در روستاي هير از توابع بخش رودبار الموت غربي ضمن قطع آب و برق چند روستا و شهر رازميان ، 200 متر از طول جاده ارتباطي روستايي هير – ويار در مسير الموت به روستاي سپارده در استان مازندران و رحيم آباد استان گيلان جابه جا شده است.
7389/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار قزوين از رانش زمين در بخش الموت غربي بازديد كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11548) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا