فرزندان شهداي آستارا به ديدار پدران آسماني خود رفتند

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ايرنا ، جشن ديدار با پدران آسماني بهانه اي شد تا جمعي از فرزندان شهداي شهرستان آستارا به شكل منجسمي از رشادت هاي پدران خود ياد كنند.
پدران آسماني فقط پدران فرزندان خود نبودند چرا كه در اين آيين معنوي فقط فرزندان شهدا نبودند كه با خاطرات پدران خود همراه بودند بلكه همرزمان ، دوستان و مسئولان محلي نيز از پايمردهاي دلاورمردان اين مرز و بوم ياد كردند.
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان آستارا در اين آيين معنوي گفت: شهداي كشور ما كساني هستند كه با لبيك گفتن به فرمان رهبرشان به اوج قله كمال انسانيت رسيدند.
ايرج غني پور با مقدس برشمردن اهداف متعالي شهدا ، افزود: اين هدف و آرمان مقدس شهدا بود كه مسير نوراني آنها را مشخص كرد و امروز ملت ايران به بركت خون شهدا روز به روز بر كرامت و عزت واقعي اش در دنيا نزديك مي شود.
وي در ادامه بيان كرد: خداوند بارها در كتاب مقدس قرآن و در قالب آيات مختلف به زنده بودن شهدا اشاره كرده است.
غني پور با اشاره به فرموده امام خميني (ره) در خصوص جايگاه خانواده هاي شهدا ، ادامه داد: خانواده هاي شهدا چشم و چراغ ملت هستند و امروز مردم و مسئولان بايد همواره قدردان فداكاري ها و دلسوزي هاي خانواده هاي معزز شهدا باشند و اين بزرگواران هيچوقت نبايد به باد فراموشي سپرده شود.
در بخش پاياني مراسم خانواده هاي معظم شهدا و تمامي حاضرين جهت تجديد بيعت با آرمانهاي شهدا ، مزار شهداي شهرستان آستارا را گلباران كردند.
شهرستان آستارا در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و 160 شهيد را تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.
7105/6070

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرزندان شهداي آستارا به ديدار پدران آسماني خود رفتند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11552) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا