آغاز فعاليت كميته اجرايي قانون تبليغات در شهرداري خرم آباد

علي محمد خاني روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان داشت: اين كميته همچون دور نخست انتخابات، با حضور شش تيم با لوگو و لباس هاي مخصوص به صورت شبانه روزي فعاليت مي كند.
وي اظهار داشت: در اين راستا با هرگونه تخلف تبليغاتي و روش هاي غيرمجاز جذب آرا برخورد شده و متخلفان با همكاري فرمانداري و نيروي انتظامي به مراجع قضايي معرفي مي شوند.
وي با اشاره به فعاليت اين ستاد تا پايان انتخابات گفت: ديوارنويسي، نصب پوستربا ابعاد بيش از 15 در 20 سانتيمتر، ايجاد بيش از يك ستاد انتخاباتي در هر منطقه، استفاده از بلندگو، راه اندازي كارناوال در شهر و برپايي همايش هاي غيرمجاز از مصاديق تخلفات تبليغاتي است.
محمدخاني همچنين گفت: نامزدهاي انتخاباتي توجه كنند كه در مناطق ممنوعه به هيچ عنوان ستاد انتخاباتي ايجاد نشود چراكه در غيراين صورت نسبت به جمع آوري آن اقدام خواهد شد.
وي ادامه داد: از پل حاجي تا پل انقلاب، رودخانه تا خيابان 17 شهريور و خيابان مطهري نقاط ممنوعه شهر براي ايجاد ستاد و فعاليت هاي تبليغاتي است.
به گفته محمدخاني با آغاز تبلغيات از بامداد امروز ، مورد خاصي از تخلفات مشاهده نشده و با توجه به اينكه امروز مردم براي زيارت اهل قبور به آرامستان ها مراجعه مي كنند، نظارت در اين مكان ها به صورت گسترده انجام مي شود.
انتخابات دور دوم مجلس شوراي اسلامي لرستان در 769 شعبه و صندوق اخذ راي و سه حوزه انتخابيه خرم آباد و دوره چگني با 343 شعبه ،بروجرد با 238 شعبه و دورود و ازنا با 188 شعبه برگزار مي شود.
واجدين شرايط راي دادن در استان طي مرحله دوم 898 هزار 225 نفر است كه از اين مجموع 433 هزار و 658 نفر درحوزه انتخابيه خرم آباد ودوره چگني ،277 هزار و 743 نفر در حوزه انتخابيه بروجرد ،و 186 هزار و 824 نفر در حوزه انتخابيه دورود و ازنا ساكن هستند .
از مجموع هفت حوزه انتخابيه اين استان نمايندگان مجلس شوراي اسلامي حوزه هاي انتخابيه اليگودرز ،سلسله و دلفان، كوهدشت و رومشكان و پلدختر در هفتم اسفند سال گذشته انتخاب و در سه حوزه ديگر لرستان رقابت بين 10نامزد به دور دوم كشيده شده است.
ميانگين مشاركت مردم استان در دور اول انتخابات دهم مجلس شوراي اسلامي 64 درصد بوده است.
اين استان داراي 9 كرسي نمايندگي مجلس شوراي اسلامي، هفت حوزه انتخابيه و 11 شهرستان است كه در اين دوره پنج كرسي تعيين تكليف مي شوند.
مرحله دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي دهم ارديبهشت ماه جاري برگزار مي شود .
7269/507

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز فعاليت كميته اجرايي قانون تبليغات در شهرداري خرم آباد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11555) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا