نخستين همايش مفلحون در مشهد برگزار شد

به گزارش ايرنا، مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهي از منكر خراسان رضوي در اين همايش گفت: هدف از تشكيل اين مجمع حفاظت و حراست از ارزش هاي نظام اسلامي از طريق امر به معروف و نهي از منكر است.
حجت الاسلام علي اصغر لطفي افزود: مجمع رهروان امر به معروف و نهي از منكر يك سازمان مردم نهاد است كه اجراي برخي از قوانين مانند قانون عفاف و حجاب و دستورات و ابلاغيه هاي كتبي رهبر معظم انقلاب را در خراسان رضوي مطالبه مي كند.
وي اظهار كرد: تلاش مي شود اين مجمع در همه شهرستان هاي اين استان فعال شود.
عضو شوراي اسلامي شهر مشهد گفت: امر به معروف تنها مربوط به مسائل حجاب نمي شود بلكه همه موضوعات از جمله اقتصادي، سياسي و اجتماعي را در بر مي گيرد.
وي افزود: در اين مجمع افراد بر اساس تخصص هاي خود ساماندهي مي شوند و در دوره هاي آموزشي شركت مي كنند تا آماده فعاليت در حوزه امر به معروف و نهي از منكر شوند.
وي اظهار كرد: در اين راستا بعد از ارائه تذكرات در صورت نياز اعلام جرم خواهيم كرد تا زمينه براي رسيدگي در دادگستري فراهم شود.
قانون حمايت از آمران به معروف و نهي از منكر فروردين ماه سال گذشته به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيد.
در ماده يك اين قانون معروف و منكر عبارتند از هرگونه فعل، قول يا ترك فعل و قولي كه به عنوان احكام اولي يا ثانوي در شرع مقدس يا قوانين مورد امر قرار گرفته يا منع شده باشد.
7498/ 6053

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستين همايش مفلحون در مشهد برگزار شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11633) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا