دانش آموزان سفيران فرهنگ سلامت در جامعه هستند

به گزارش خبرنگار ايرنا، ولي حسيني عصر روز چهارشنبه در مراسم افتتاح برنامه هاي هفته سلامت در هنرستان دخترانه شرف بوكان افزود: دانش آموزان در مدارس با مولفه هاي سلامت در بخش هاي مختلف خود مراقبتي، سلامت روحي، رواني، اجتماعي و غيره آشنا شده و اطلاعات كسب شده را مي توانند به خانواده ها و دوستان و آشنايان خود منتقل كنند.
وي گفت: دانش آموزان براي ترويج سلامت در جامعه مي توانند پل مستحكم، فعال و بانشاطي را ميان خانواده ها، جامعه و محيط مدرسه ايجاد كنند.
حسيني افزود: جامعه ما از مرحله بيماري واگير به مرحله بيماري غير واگير حركت كرده و از اين رو بايد به تحرك جامعه به خصوص دانش آموزان توجه ويژه اي داشته باشيم.
وي ادامه داد: بررسي ها نشان مي دهد با ايجاد المپيادهاي درون مدرسه اي بيش از 75 درصد دانش آموزان براي حضور در آن راغب شده و از آن استقبال كرده اند كه اين مي تواند از كم تحركي دانش آموزان جلوگيري كند.
معاون سلامت و تربيت بدني اداره كل آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي اظهار كرد: براي تغذيه سالم در ميان دانش آموزان نيز تغييرات گسترده اي در بوفه مدارس ايجاد شده و در حال ايجاد است.
حسيني با اشاره به اينكه شعار امسال هفته سلامت غلبه بر ديابت است، افزود: در همين راستا مواد غذايي مانند پفك، چيپس، لواشك، سوسيس، كالباس و نوشابه هاي گازدار كه مواد غذايي غير ايمني هستند، از بوفه مدارس حذف و مواد غذايي ايمن در اختيار دانش آموزان قرار گرفته است.
به گزارش ايرنا، در اين مراسم امام جمعه، مدير شبكه بهداشت و درمان بوكان، مدير آموزش و پرورش بوكان و ديگر مسئولان شهرستاني نيز حضور داشتند.
هرساله از يكم تا هفتم ارديبهشت ماه به عنوان هفته سلامت در جمهوري اسلامي ايران انتخاب شده كه در اين هفته برنامه هاي مختلفي براي ارتقاي سلامت جامعه تبليغ مي شود.
شهرستان بوكان با 225 هزار نفر جمعيت در جنوب استان آذربايجان غربي قرار دارد.
7510/6185/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانش آموزان سفيران فرهنگ سلامت در جامعه هستند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11634) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا