سپاه پاسداران راه هرگونه نفوذ موردي و جرياني دشمنان را به پيكره نظام بسته است

در اين بيانيه كه نسخه اي از آن روز پنجشنبه در اختيار ايرنا قرار گرفت آمده است: دوم ارديبهشت سال 58 يعني تنها حدود 70 روز پس از پيروزي انقلاب اسلامي، امام خميني(ره) بنيانگذار انقلاب شكوهمند اسلامي با تدبير حكيمانه خود سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را تاسيس نمودند و بدينوسيله صف مستحكمي از جوانان انقلابي را همچون بنياني مرصوص در برابر استكبار جهاني و دشمنان داخلي و خارجي اين انقلاب، ايجاد كردند.
بيانيه ادامه يافته است: در حقيقت هدف از تشكيل سپاه بر اساس اصل 150 قانون اساسي، حراست از ارزش ها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي و تلاش در جهت تحقق آرمان هاي الهي نظام اسلامي به همراه ديگر نيروهاي مسلح كشور و همراه با افزايش توان دفاعي بود.
در اين بيانيه اضافه شده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در بدو تاسيس جزء نيروهاي شهري محسوب مي شد، اما با توجه به شرايط خاص جامعه ماموريت حفظ نظم و امنيت عمومي و مقابله با شرارت هاي ضد انقلاب و غيره را عهده دار شد؛ با شروع جنگ تحميلي، اين نهاد مقدس با بسيج نيروهاي مردمي به دفع حملات دشمنان پرداخت و براي حفظ و استمرار نظام مقدس جمهوري اسلامي به صحنه هاي مبارزه عليه استكبار جهاني پا گذاشت، به طوري كه حماسه آفريني هاي نيروهاي جان بركف سپاه و بسيج، هيچگاه از اذهان ملت محو نخواهد شد.
بيانيه حاكي است: خدمات بي وقفه سپاه پاسداران بعد از جنگ نيز علاوه بر ماموريت اصلي و كلي پاسداري از دستاوردهاي انقلاب اسلامي در داخل و خارج كشور، به عرصه هاي ياري رساني به دولت در زمينه استفاده بهينه از منابع و امكانات اقتصادي و عمرانيِ موجود در سپاه، مشاركت در اجراي برنامه هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشور، كسب تجربه و دانش فني به منظور افزايش توان دفاعي سپاه، تشكيل بسيج آحاد مختلف مردم و ايجاد بستر مناسب براي مشاركت نيروهاي متخصص بسيجي در توسعه كشور تداوم يافت و امروز مي توان جلوه هاي حضور فرازمند و سرافرازانه سپاه را در اجراي طرح هاي بزرگ ملي مشاهده نمود.
در اين بيانيه تصريح شده است: نگاهي به عملكرد سپاه در سنگر دفاع از انقلاب، خنثي سازي توطئه ها و خاموش كردن شعله فتنه هاي كور گروهك هاي داخلي و گذري بر عملكرد سپاه در سنگر سازندگي و طراحي و ساخت سلاح ها و تجهيزات فوق مدرن نظامي و به طور كلي حضور پيروز در عرصه هاي جنگ سخت و نرم و اقتصاد مقاومتي همه گوياي موفقيت هاي روزافزون اين نهاد افتخارآفرين است.
بيانيه حاكي است: دفاع مستحكم سپاه از تماميت ارضي كشور و دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي در كنار ارتش و ناجا تحت امر فرماندهي معظم كل قوا و علاوه بر آن، حضور انقلابي و دلاورمردانه و اقدام و عمل بهنگام سبزپوشان سپاه در دفاع از حرم هاي اهل بيت(ع)، اين نهاد مقدس را به خاري بزرگ در چشم دشمنان اسلام تبديل نموده است.
بيانيه ادامه يافته است: استان قم مفتخر به حضور نام آوران پرافتخار شهيد نيروهاي مسلح به خصوص سپاه پاسداران در دوران انقلاب و دفاع مقدس و سال هاي پس از آن است و با پاسداشت حماسه ايثارگران استان در دوران حماسه و ايثار، بر ارواح پاك و قدسي شش هزار شهيد استان قم به خصوص سردار شهيد مهدي زين الدين فرمانده دلاور لشكر 17 امام علي بن ابي طالب(ع) و فرماندهان و رزمندگان شهيد تيپ و لشكر در دوران دفاع مقدس، شهداي سرافراز سپاه استان در سردشت و شهداي بزرگوار مدافع حرم در سوريه درود مي فرستيم.
دوم ارديبهشت سالروز تاسيس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است.
1175 /

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سپاه پاسداران راه هرگونه نفوذ موردي و جرياني دشمنان را به پيكره نظام بسته است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11635) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا