یادداشت تفاهم‌نامه ایران و اوکراین در زمینه مبارزه با مواد مخدر امضا شد

رحمانی فضلی در دیدار با رئیس آژانس مبارزه با مواد مخدر اوکراین:

وزیر کشور گفت: یادداشت تفاهم نامه ایران و اوکراین در زمینه مبارزه با مواد مخدر امضا شد.

یادداشت تفاهم نامه ایران و اوکراین در زمینه مبارزه با مواد مخدر امضا شدبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در دیدار صبح امروز  (پنجشنبه) عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان و رئیس اژانس مبارزه با مواد مخدر اوکراین، کلیات مربوط به یادداشت تفاهم همکاری های دو کشور ، در زمینه مبارزه با مواد مخدر که از مدتها قبل در دست بررسی و تهیه بود، در حاشیه نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک ، نهائی و مقرر شد در اینده نزدیک به امضای مسئولین مبارزه با مواد مخدر دو کشور برسد.

در سند مذکور زمینه همکاری های دو کشور در تمامی زمینه های مبارزه با مواد مخدر و روانگردانها و همچنین جلوگیری از انحراف پیش سازهای ان، از جمله پیشگیری، درمان معتادان، کاهش اسیب های ناشی از اعتیاد، برنامه های اموزشی ، تبادل اطلاعات و تجربیات ، مبارزه با پولشوئی و مقابله جدی با قاچاقچیان مواد مخدر، پیش بینی و لحاظ شده است.

رحمانی فضلی در این دیدار، ضمن اشاره به ماهیت فراملی معضل جهانی مواد مخدر، تاکید کرد که " مهمترین رکن موفقیت کشورها در قبال معضل مواد مخدر، توسعه و گسترش همکاری های منطقه ای و بین المللی و مشارکت تمامی کشورهای جهان در این کارزار است".

رئیس آژانس ملی مبارزه با مواد مخدر اوکراین نیز در این دیدار ضمن تقدیر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مقابله جدی با قاچاقچیان مواد مخدر، خواهان انتقال تجربیات ایران به اوکراین شد که این امر مورد موافقت وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان قرار گرفت.

همچنین در این دیدار، مقامات ایران و اوکراین ، موافقت کردند تا همکاری های دوجانبه در جهت تهیه و تولید داروهای درمان اعتیاد ، پس از طی تشریفات قانونی آن آغاز گردد.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یادداشت تفاهم‌نامه ایران و اوکراین در زمینه مبارزه با مواد مخدر امضا شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11642) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران