خادم ملي قرآن در نقده تجليل شد

به گزارش ايرنا، در اين آئين كه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نقده و در يك فضاي معنوي برگزار شد، شمار زيادي از اعضاي خانواده هاي علاقه مند به علوم قرآني اين شهرستان نيز حضور داشتند.
در اين مراسم كه با همت موسسه هاي قرآني و فرهنگي اين شهرستان و سپاه شهداء برگزار شد، امام جمعه شهرستان نقده با اشاره به جايگاه رفيع قرآن در جامعه گفت: با توجه به تحقيقات پژوهشي و علمي يكي از مهمترين شاخصه ها و اهرم هايي كه در ايران اسلامي باعث استحكام نظام و تحكيم بنيان خانواده شده، پشتوانه اعتقادات مذهبي و تمسك به قرآن كريم است.
حجت الاسلام محمد حيدري زاد با استناد به اين سخن پيامبر گرامي اسلام(ص) كه فرموده اند از خواندن قرآن غافل مشو، زيرا قرآن دل را زنده كرده و از فحشا و منكرات باز مي دارد، افزود: اگر مي خواهيم در دنيايي كه شبيخون فرهنگي نهاد خانواده ها را مورد هدف قرار داده است، مصون و ايمن باشيم بايد تلاش كنيم كه فضاي خانواده را با نور قرآن عطرآگين كنيم.
امام جمعه نقده افزود: برگزاري آئين ها، مراسم و محفل هاي مختلف قرآني، تنها گوشه اي از عظمت اين معجزه جاويد پيامبر اسلام (ص) را به نمايش مي گذارد لذا بايد در تدبّر و فهم آيات الهي گام هاي بيشتري برداشته شود.
در ادامه اين مراسم اين خادم ملي قرآني نيز در سخناني با تاكيد بر اهميت يادگيري قرآن و نقش آن در زندگي خود گفت: به فرموده مقام معظم رهبري اگر بخواهيم از قرآن به معناي حقيقي كلمه بهره ببريم بايد با معارف و مفاهيم آن آشنا شويم.
ميرمحمد ميرقلنج افزود: توجه به قرآن و عمل به فرموده هاي خداوند مي تواند ما را از بسياري معضلات و آسيب هاي اجتماعي مصون دارد.
وي اضافه كرد: خوشبختانه به بركت نظام و انقلاب، فرهنگ قرآني در جامعه امروزي از جايگاه خاص و ويژه‌اي برخوردار بوده و هر روز بيش از پيش در بين مردم و جامعه توسعه پيدا مي كند.
ميرمحمد ميرقلنج اخيرا در رشته آموزش قرآن در بيست و يكمين دوره تكريم خادمان قرآن كريم توانست عنوان خادم ملي قرآن را كسب كرده و از دست رئيس جمهور مدال و لوح افتخار دريافت كند.
به گزارش ايرنا، اجراي تواشيح و قرائت قرآن توسط قاريان برجسته استاني از برنامه هاي ديگر اين آئين بود كه در پايان نيز با اهداء لوح و هديه از مقام شامخ اين خادم قرآني تجليل شد.
شهرستان نقده با بيش از 120 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است.
7511/6185/1905

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خادم ملي قرآن در نقده تجليل شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11666) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا