پدر، تنها درختي كه شب هم سايه دارد

به گزارش ايرنا، امروز فارغ از هياهوي زندگي و در بزرگداشت روزت سختي هاي پنهان زندگيت را مرور مي كنم كه من در لابلاي بزرگ شدنم و شادي هاي كودكانه هيچگاه آنها را نديدم.
امروز مي خواهم تمام واژه هاي خوب را در وصفت رديف كنم و نثار قامت خميده ات كنم كه با بزرگ شدن من و كار و تلاش براي من كماني و شكننده شد.
امروز نام تورا بر زبان مي آورم كه هميشه با ذكرش وجودم آكنده مي شود از بودنت، از حس وجود سبزت و نام پر اقتدارت كه همان 'با با' است و تو براستي كه تنها درختي هستي كه شب هم سايه داري.
امروز بياد مي آورم روزهايي را كه در هياهوي كودكانه ام كه به جز بازي و تفريج هيچ چيز ديگري برايم لذت بخش نبود و هنگامي كه تو با كوله باري از خستگي به خانه مي آمدي من تنها فرصت بازي را از تو مي خواستم و مرا در آغوش مي كشيدي.
تو با تمام وجود خسته بودي و من با تمام وجود تو را در آغوش مي گرفتم و از سر شوق داد و فرياد راه مي انداختم تو هم هميشه بدون هيچ قيد و شرطي مي پذيرفتي.
انگار همين ديروز بود كه تازه راه رفتن را ياد گرفته بودم و تو با هزاران شوق و ذوق با تاتي نباتي كردن به دنبالم، پا به پاي كودكانه ام با افتخار و شوق تمام راه مي رفتي و دستان كوچكم را مي گرفتي و راه رفتن را پا به پايم آمدي.
كودكي هايم با روياهاي خوش با تو بودن و نخستين چين هاي صورت ماهت سپري شد و نوجواني ام با سپيدي دانه دانه موهايت گره خورد و گذشت.
آري اي همه عشق من، من بزرگ مي شدم ولي تو پير و پيرتر ولي همچنان چشم بره سبز شدنم مي ايستادي.
براستي كه چه خوب بود اگر همه روزها، روز پدر بود و من تمام اين مدت براي ايثارگري هاي پنهانت مي نوشتم كه به يقين باز هم ناكافي بود.
اگر تمامي سالنامه هاي دنيا ستاره دار روز زيبايت باشد و نامت سربرگ تمامي ثانيه هايم، بازهم براي او كه تو را با عشق آفريد حرف دارم براي رازهاي نهفته ات پدر عزيز.
7171

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پدر، تنها درختي كه شب هم سايه دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11667) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا