افزايش احساس امنيت رواني در جامعه، مهمترين مأموريت گشت هاي نامحسوس

به گزارش ايرنا از پايگاه خبري پليس، سردار حسين ساجدي نيا با بيان اينكه طرح امنيت اخلاقي از سال هاي گذشته اجرا شده است، افزود: ايجاد امنيت و آرامش در سطح كشور به ويژه در شهر تهران از جمله انتظارات مردم از پليس است.
وي با بيان اينكه امنيت اخلاقي فقط در موضوع پوشش خلاصه نمي شود بلكه در همه موضوع ها و آسيب هاي اجتماعي است، اضافه كرد: پليس براي اين منظور هماهنگي هاي لازم را با قوه قضاييه داشته است.
سردار ساجدي نيا درباره نامحسوس بودن طرح اخير امنيت اجتماعي نيز گفت: پليس در بيشتر مأموريت هاي عملياتي از جمله مواد مخدر، آگاهي، فتا و پليس امنيت با لباس شخصي اقدام مي كند. از اهداف مهم اين طرح، مقابله با سارقان، اراذل و اوباش، معتادان و قاچاقچيان است.
فرمانده انتظامي تهران بزرگ تاكيد كرد كه پليس در طرح امنيت اجتماعي نيز به صورت محسوس و نامحسوس عمل مي كند.
سردار ساجدي نيا با بيان اينكه نامحسوس بودن اين طرح، بنا به درخواست هاي مردم است، گفت: «چند موضوع از جمله مزاحمت نواميس از دغدغه هاي مردم است و از پليس انتظار دارند در اين حوزه ورود و رفع دغدغه كند. از ديگر دغدغه هاي مردم برخورد با حركات نامتعارف و خطرآفرين در حوزه راهنمايي و رانندگي است.».
وي با بيان اينكه پليس براي انجام مأموريت هاي متعدد خود بر اساس قوانين و ضوابط جاري در كشور مي تواند از مأموران محسوس و نامحسوس خود استفاده كند، افزود: همه سازوكارهاي لازم براي استفاده بهينه براي اين مأموريت در نظر گرفته شده و اقدامات آنان با نظارت سيستم هاي نظارتي پليس از جمله بازرسي، حفاظت اطلاعات و ... قابل كنترل است.
فرمانده انتظامي تهران بزرگ گفت: همه مأموران از كاركنان كادر پليس تهران و ضابط قضايي هستند و انتخاب اين مأموران بر اساس معيارهاي از پيش تعيين شده و تأييديه مبادي ذيربط انجام شده و از آنجا كه اين كاركنان به عنوان ضابط قضاي هستند، صحت گزارش آنان مورد تأييد مراجع قضايي است.
سردار ساجدسي نيا اضافه كرد: اين مأموران علاوه بر انجام وظايف و مأموريت هاي تخصصي خود، در ساعات غيراداري به عنوان مأموران نامحسوس و مورد وثوق، در صورت مشاهده جرايم مشهود، فقط اطلاعات لازم را از طريق سيستم هاي ارتباطي به مركز پليس اعلام مي كنند و مأموران به هيچ وجه، مواجهه حضوري و برخورد با مردم را ندارند.
وي تاكيد كرد: هرگونه اقدامي كه نياز به برقراري ارتباط با مردم باشد فقط توسط مأموران انتظامي با شناسه پليسي انجام مي شود. براي رفع دغدغه هاي مردم، اين اطمينان به آنها داده مي شود كه نظارت كامل بر نحوه رفتار و گزارش هاي مأموران نامحسوس انجام مي شود و اين اقدامات براي افزايش احساس امنيت رواني و رفع دغدغه هاي مردم است.
فرمانده انتظامي تهران بزرگ از شهروندان خواست در صورت هرگونه ابهام و شكايت، مراتب را به پليس 197 و يا 110 اطلاع دهند و مطمئن باشند در كمترين زمان ممكن به آن رسيدگي خواهد شد.
سيام 1053 ** 2023

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزايش احساس امنيت رواني در جامعه، مهمترين مأموريت گشت هاي نامحسوس» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11706) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا