تذكر فرماندار تبريز به سه داوطلب انتخابات مجلس دهم

رحيم شهرتي فر روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين داوطلبان مجلس دهم با تخطي از قانون نسبت به انحصارطلبي در نصب و آويزان كردن غيرقانوني پارچه و بنر اقدام و حقوق ساير داوطلبان را تضييع كرده اند.
وي گفت: با هماهنگي دادگستري امحاء اين اقلام تبليغاتي از سوي نيروهاي انتظامي بر طبق قانون مصوب سال 1386 شمسي، آغاز شده است.
وي با اشاره به مستند سازي اين تخلف ها از سوي عوامل اجرايي فرماندار تبريز افزود: در صورت تداوم تخلف از سوي داوطلبان پرونده هاي تخلف آنان به دادگستري ارجاع داده مي شود.
وي گفت:علاوه بر برگزاري جلسه هاي توجيهي و تحويل لوح فشرده قانون تبليغات انتخاباتي به تمامي داوطلبان، تجربه دور نخست انتخابات مجلس دهم نيز در آنان وجود دارد اما برخي از آنان نسبت به قانون كم توجهي كرده و به صورت گسترده نظم و انضباط تبليغات انتخاباتي را رعايت نكرده اند.
در حوزه انتخابيه تبريز، اسكو و آذرشهر محمدحسين فرهنگي، زهرا ساعي، عليرضا منادي، محمداسماعيل سعيدي، ميرعلي‌اصغر الموسوي، سيدمحمدرضا ميرتاج‌الديني، شهاب‌الدين بيمقدار و عباس عباس‌زاده براي كسب چهار كرسي باقيمانده اين حوزه در دور دوم به رقابت مي پردازند.
در دور نخست از اين انتخابات نيز از حوزه انتخابيه تبريز، اسكو و آذرشهر مسعود پزشكيان و احمد عليرضا بيگي به مجلس دهم راه يافتند.
دور دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي همزمان با سراسر كشور در دهم ارديبهشت سال جاري در آذربايجان شرقي برگزار مي شود.
تعداد شعبه هاي اخذ راي در مرحله دوم انتخابات در حوزه‌هاي انتخابيه باقي مانده يك هزار و 855 شعبه است كه از اين تعداد 255 شعبه سيار خواهد بود.
آذربايجان شرقي با افزون بر 3 ميليون و 800 هزار نفر جمعيت، 19 نماينده در مجلس شوراي اسلامي دارد.
3072/518 / 1539

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تذكر فرماندار تبريز به سه داوطلب انتخابات مجلس دهم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11740) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا