علي اف مدال دوستي آذربايجان را به وزير ارتباطات ايران اعطا كرد

به گزارش خبرنگار ايرنا از باكو، رئيس جمهوري آذربايجان اين مدال دوستي را به دليل تلاش هاي واعظي در جهت تقويت همكاري هاي دو كشور همسايه، در ديدار با وي در باكو اعطا كرد.
وزير ارتباطات و فناوري ايران و تعدادي ديگر از اعضاي كميسيون همكاري هاي اقتصادي ايران و جمهوري آذربايجان، از روز چهارشنبه براي برگزاري نشستي با محوريت احداث راه آهن آستارا - آستارا، به باكو پايتخت كشور جمهوري آذربايجان سفر كرده اند.
كميسيون همكاري هاي اقتصادي ايران و جمهوري آذربايجان، هفدهم و هجدهم مهرماه سال گذشته در آستاراهاي دو كشور جمهوري اسلامي ايران و جمهوري آذربايجان برگزار و پيرامون مسائل مختلف اقتصادي از جمله اتصال راه آهن سراسري آذربايجان به ايران و در آينده، اتصال آن به رشت و قزوين بحث و تبادل نظر شد.
سند توافقنامه اتصال راه آهن جمهوري آذربايجان به ايران، هجدهم مهرماه سال گذشته در نشست كميسيون همكاري هاي اقتصادي ايران و جمهوري آذربايجان در فرمانداري شهرستان آستارا امضا شد.
سند يادشده با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ايران، وزير اقتصاد و صنعت جمهوري آذربايجان، رئيس شركت راه آهن جمهوري آذربايجان و مديرعامل شركت راه آهن ايران به امضا رسيد و تعيين شد طرف آذري، هشت كيلومتر راه آهن را تا نقطه صفر مرزي ادامه دهد و طرف ايراني نيز در قالب اين توافقنامه، تا دو كيلومتر خط راه آهن را ادامه خواهد داد تا اين خط ريلي در نهايت به پايانه متصل شود.
اروپام**1485**1572

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «علي اف مدال دوستي آذربايجان را به وزير ارتباطات ايران اعطا كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11745) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا