بيش از 70 هزار نفر در مساجد استان خراسان رضوي معتكف شدند

حجت الاسلام حسين كريمي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين تعداد به جز افرادي هستند كه در مساجد وابسته به آستان قدس رضوي معتكف شده اند.
وي اظهار كرد: اين معتكفين در 522 مسجد كه نام آنها در سامانه الكترونيكي ثبت شده است، حضور يافته اند كه از اين تعداد 146 مسجد در مشهد، 60 مسجد در حاشيه اين شهر و مابقي در ديگر شهرستان هاي اين استان مي باشند.
وي گفت: امسال با راه اندازي سامانه جامع اعتكاف در اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي، از معتكفان به صورت الكترونيكي ثبت نام به عمل آمد.
كارشناس امور مساجد اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي افزود: با توجه به اينكه سامانه الكترونيكي به تازگي راه اندازي شده و بسياري از معتكفين اطلاع كافي در باره آن نداشتند، لذا آماري كه تاكنون در سامانه درج شده كل شركت كنندگان در اعتكاف را شامل نمي شود.
وي با بيان اينكه هزينه معمول برگزاري مراسم اعتكاف در مسجد براي هر نفر 350 تا 400 هزار ريال است اظهار كرد: ستاد اعتكاف استان به رابطان برگزار كننده اعتكاف در مساجد توصيه كرده است هزينه برگزاري اعتكاف، معقول و اندك و در عين حال خدمات ارائه شده قابل قبول باشد و در اين زمينه به برخي مساجد كه هزينه غيرمنطقي دريافت مي كنند، تذكرات جدي داده است.
وي گفت: همچنين توصيه شده است مساجد از انجام برنامه هاي عمومي بسيار مانند سخنراني، جلسات مداحي و برنامه هاي ذكر و توسل در مراسم اعتكاف خودداري كنند تا معتكفين بيشتر به خلوت و رازونياز با خداوند بپردازند.
به گفته وي پارسال 60 هزار معتكف در 644 مسجد خراسان رضوي شركت كردند كه از اين تعداد 175 مسجد در مشهد بود.
7489 / 6053 / 1539

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بيش از 70 هزار نفر در مساجد استان خراسان رضوي معتكف شدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11779) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا