سفير ايران در سئول: اشتياق صاحبان صنايع كره‌اي براي حضور در ايران چشمگير است

به گزارش ايرنا، حسن طاهريان اين سخنان را در اجتماع بزرگ انجمن «شركت هاي با قابليت برتر» كره جنوبي در شهر سئول عنوان و به آنان گوشزد كرد كه فضاي كنوني از هر حيث مناسب توسعه همكاري با صنايع و بنگاههاي اقتصادي ايران است.
وي گفت كه شركت هاي كره اي داراي سابقه خوبي در بازار ايران هستند و مشاركت آنان در طرح هاي مختلف كشور مثبت بوده است.
سفير ايران در كره جنوبي تصريح كرد كه همين سابقه مثبت اينك به مدد آنان آمده و زمينه براي حضور مجدد اين شركت ها و ديگر فعالان اقتصادي به ايران را ميسر ساخته است.
طاهريان روابط سياسي و اقتصادي تهران و سئول را بسيار خوب و مثبت ارزيابي كرد و سفر سال گذشته «يون بيونگ سه» وزير امور خارجه، «جو هيونگ هوان» وزير صنعت، تجارت و انرژي و «كانگ خو اين» وزير زمين، امور زير بنايي و حمل و نقل را بخشي از تلاش كره جنوبي براي گسترش همكاريها با ايران برشمرد.
عالي‌ترين مقام سياسي كشورمان در كره جنوبي همچنين به برگزاري يازدهمين كميسيون مشترك اقتصادي دو كشور در تهران بعد از 10 سال اشاره كرد كه اسفند ماه سال گذشته با حضور يك هيات 300 نفره از مقامات، تجار و بازرگانان اين كشور در تهران برگزار شد.
طاهريان اوج مناسبات و همكاريهاي دو كشور را به سفر هشتم ارديبهشت ماه سالجاري «پارك گئون هي» رئيس جمهور كره جنوبي به تهران دانست كه قرار است وي در جريان اين سفر علاوه بر امضاي چندين سند همكاري، ديدارهايي نيز با دكتر حسن روحاني رئيس جمهوري و ديگر مقامات عاليرتبه كشورمان داشته باشد.
او گفت كه موارد ياد شده حاكي از اراده و اشتياق طرفين در توسعه و گسترش همكاريها در همه زمينه هاي اقتصادي، بازرگاني، فرهنگي، سياسي و بهره برداري از پتانسيل موجود در آن است.
سفير كشورمان در سئول همچنين در بخش ديگري از سخنان خود شرط موفقيت شركت هاي كره اي در بازار ايران را در عواملي نظير تامين اعتبار مالي در اجرا و انتقال تكنولوژيهاي پيشرفته و نيز استراتژي بالا بردن توان صادراتي ايران به ديگر كشورها دانست.
رئيس انجمن «شركت هاي با قابليت برتر» كره جنوبي نيز با ابراز خرسندي از حضور عاليترين مقام سياسي ايران در گردهمايي اين انجمن، آمادگي خود و همه شركت هاي اين مجموعه را براي توسعه همكاريها با ايران اعلام كرد.
وي با اشاره به دوره جديد روابط اقتصادي ميان دو كشور و نيز اشتياق و تمايل بالاي شركت هاي كره اي به گسترش روابط تجاري و بازرگاني با جمهوري اسلامي ايران، خاطرنشان كرد: طيف گسترده اي از شركت هاي برتر كره جنوبي علاقمند به حضور و مشاركت در پروژه هاي مختلف صنعتي، علمي و پزشكي ايران هستند و تعدادي از اين شركتها نيز در اين راستا از ايران بازديد هم داشته اند.
او ابراز اميدواري كرد كه با اجراي برجام صاحبان صنايع و شركت هاي بازرگاني كره اي بتوانند همانند قبل در بازار ايران به فعاليت خود ادامه دهند.
آساق**1597

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفير ايران در سئول: اشتياق صاحبان صنايع كره‌اي براي حضور در ايران چشمگير است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11781) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا