كاهش محسوس دما و بارندگي در گيلان از اواخر وقت امروز

مازيار غلامي روز پنجشنبه در گفت وگو با ايرنا بيان كرد: نقشه هاي هواشناسي نشان دهنده استقرار توده هواي كم فشار در منطقه است كه بر اين اساس، طي امروز وزش باد گرم (پاره اي نقاط شديد)
و كاهش رطوبت پيش بيني مي شود.
وي ادامه داد: از اواخر وقت پنجشنبه، با نفوذ تدريجي توده هواي سرد و بارش زا، شرايط براي بارندگي، وزش باد شمالي (پاره اي نقاط شديد)، كاهش محسوس دما، احتمال رعد و برق و تگرگ مهيا مي باشد.
سرپرست اداره پيش بيني و هشدار اداره كل هواشناسي گيلان آسمان امروز استان را صاف تا قسمتي ابري، وزش باد گرم (بعضي نقاط شديد)، اواخر وقت افزايش ابر و احتمال رگبار و رعد و برق عنوان و براي فردا (جمعه) نيز آسمان را نيمه ابري تا ابري و مه آلود، به تدريج بارندگي، وزش باد (بعضي نقاط شديد)، كاهش محسوس دما، احتمال رعد و برق و تگرگ پيش بيني كرد.
وي افزود: بيشينه دماي گيلان در شبانه روز گذشته با 30 درجه سلسيوس مربوط به رشت و كمينه دما با هشت درجه سلسيوس مربوط به ديلمان بوده است.
غلامي كمينه دماي شهر رشت در شبانه روز گذشته را نيز 13 درجه سلسيوس ذكر كرد.
وي بيشينه دماي امروز گيلان را با 35 درجه سلسيوس مربوط به رشت و كمينه دماي فردا را با چهار درجه سلسيوس مربوط به ديلمان و ارتفاعات جنوب شرقي استان پيش بيني كرد.
7294/2007

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كاهش محسوس دما و بارندگي در گيلان از اواخر وقت امروز» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11794) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا