شاهزاد سعودي خطاب به اوباما: نياز به توهين نيست

به گزارش ايرنا، اين شاهزاده سعودي در گفت و گو با شبكه خبري آمريكايي سي.ان.ان افزود: سخن بر سربازگشت دوباره روابط عربستان و آمريكا است؛ روابطي كه با روي كارآمدن رئيس جمهوري جديد تغيير نمي كند.
وي تصريح كرد: منافع مشترك رياض – واشنگتن و ميزان وابستگي ما به اين كشور، از جمله مواردي است كه با آينده روابط عربستان و آمريكا مرتبط است.
فيصل افزود: من فكر مي كنم ما نبايد از رئيس جمهوري آينده آمريكا بازگشت به دوران قبل را انتظار داشته باشيم؛ دوراني كه همه چيز متفاوت بود.
سفير سابق عربستان در واشنگتن، خطاب به اوباما گفت: اگر خواهان تغيير رويه خود و تغيير روابط با عربستان هستيد، نياز به توهين نيست.
اوباما اخيرا با انتقاد شديد از عربستان و برخي همپيمانانش در خاورميانه گفته بود كه اين كشورها «فرصت طلباني» هستند كه قصدشان كشاندن پاي آمريكا به جنگ هاي فرقه اي ويران كننده در منطقه است تا واشنگتن به جاي آنها بجنگد.
رئيس پيشين دستگاه اطلاعاتي عربستان درباره اتهامات اخير محافل رسانه اي آمريكا در مورد نقش اين كشور در حوادث 11 سپتامبر، گفت: اين سخنان، نشخوار اتهامات و شبيه سازي هاي گذشته است. گرچه من اكنون مدافع دولت عربستان نيستم، اما همه ابهامات در اين مورد رفع شده است و عربستان هيچ چيز براي پنهان كردن ندارد.
فيصل پيشتر در نامه سرگشاده اي به روزنامه انگليسي زبان عرب نيوز چاپ عربستان خطاب به اوباما مدعي شده بود: اطلاعاتي را در اختيار شما قرار داديم كه از حملات تروريستي مرگباري در آمريكا جلوگيري كرد.
فيصل به اوباما گفته بود: ما اوراق قرضه وزارت خزانه داري آمريكا را با سود كم خريداري كرديم، روندي كه به اقتصاد كشور شما كمك مي كند. همچنين دانشجويان كشورمان را روانه دانشگاه هاي آمريكا كرديم تا دانش و فن را در ازاي هزينه هاي بالا بياموزند.
خاورم**9377**1572

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شاهزاد سعودي خطاب به اوباما: نياز به توهين نيست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11799) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا