لاوروف: وضعیت سوریه رو به بهبودی است

به گزارش ایرنا، لاوروف امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران در مسكو گفت: وضعیت سوریه در مقایسه با دوره پیش از عملیات ضدتروریستی كه نیروی هوافضای روسیه به درخواست دمشق برای مقابله با تهدیدهای تروریستی وارد عمل شد، تفاوت اساسی كرده و بهبود یافته است.
به گزارش وزارت خارجه روسیه، لاوروف خاطرنشان كرد: تروریست ها آن زمان برای اشغال دمشق آماده شده بودند كه در صورت سقوط شهر، فاجعه رخ می داد، اما با انجام اقدام لازم از بروز چنین وضعیتی در سوریه جلوگیری شد.
لاوروف اظهار كرد: همچنین شاهدیم این اقدام ها بازیگران خارجی دیگر از جمله آمریكا را برای آغاز اقدامات گروهی و همكاری با هدف جلوگیری از غصب تمام مناطق سوریه توسط تروریست ها تشویق كرد.
وی افزود: امیدواریم همكاری ها در جبهه ضدتروریستی كه در چارچوب گروه بین المللی حامیان سوریه جریان دارد، ادامه و توسعه یابد هر چند معتقدیم بدون حمایت گسترده جامعه جهانی این همكاری ها نتیجه مطلوب نخواهد داد.
روسیه از هفتم تیر ماه سال گذشته با 70 فروند هواپیمای نظامی، بالگرد، امكانات تجسسی زمینی، دریایی، هوایی، فضایی و نیز ناوها و زیردریایی مواضع تروریست ها به ویژه داعش را در سوریه هدف قرار داد و گروه های تروریستی را زمین گیر كرد.
با برقراری آتش بس در سوریه از اسفند ماه گذشته سال گذشته، به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بخش عمده نیروهای روسی به كشور خود بازگشتند.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه با بیان این كه بهبودی وضعیت سوریه كاملا مشهود و آشكار است، اظهار كرد: افزون بر تضعیف موقعیت گروه های تروریستیه، آتش بس بین ارتش سوریه و گروه های معارض میهن دوست برقرار و رعایت می شود.
وی خاطرنشان كرد: برخی گروه های تروریستی بین گروه های معارض سوری پنهان شده اند كه باید این گروه ها را در ردیف تروریستی قرار داد تا آتش بس شامل این گروه ها نشود.
لاوروف با بیان این كه وضعیت منطقه خاورمیانه تا حدود زیادی به شرایط سوریه بستگی دارد، گفت كه اگر موفق شویم، تمام توافق های موجود در این مورد كشور را تحقق بخشیم بدون شك بر تحولات كشورهای همسایه نیز تاثیر مثبت و مطلوب خواهد گذاشت.
اروپام*391**1516

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لاوروف: وضعیت سوریه رو به بهبودی است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-11822) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا